acorn_krzeselko_dzwigoweCzas biegnie nieubłaganie z każdym rokiem przybywa nam lat, aż w końcu stajemy się bezradni wobec przeszkód, które wydają się nie do pokonania.  Nasza swoboda poruszania i niezależność zostaje ograniczona barierami architektonicznymi.

Idealnie zaprojektowany dom, kiedyś tak komfortowy i przestronny rzuca nam wyzwania nie do pokonania. Schody uniemożliwiają dostęp do poszczególnych pięter, piwnicy, czy ogrodu. Okazuje się, że wiek czy choroba skutecznie izolują nas rodząc stres i frustrację. Czy tak musi być? Nie! Z pomocą przychodzi nam technika. Dzięki urządzeniom nowej generacji, nieskomplikowanym w obsłudze oraz w przystępnej cenie, wraca komfort naszego życia.

Krzesełka dźwigowe na nowo umożliwiają nam swobodny dostęp do każdego z pokoi, piwnicy, ogrodu. Urządzenia te są bardzo wygodnym sposobem do przemieszczania się po schodach między kondygnacjami. Trzeba w tym miejscu wspomnieć o tym, że ich instalacja nie wiąże się z żadnymi pracami budowlanymi, a montaż trwa zaledwie kilka godzin. Domeną krzesełek dźwigowych jest ich niezwykła kompaktowość, mieszczą się one nawet na bardzo wąskich schodach. W zasadzie rodzaj schodów proste czy zabiegowe nie ma tu znaczenia. Jednak na każde z nich jest przeznaczony inny model krzesełka. Urządzenia poruszają się po torze jezdnym montowanym do stopni schodów. Sterowanie odbywa się za pomocą joysticka umieszczonego w podłokietniku z pozycji pasażera lub przy użyciu pilota zdalnego sterowania. Jazda po schodach odbywa się komfortowo, płynnie i bezpiecznie. Oczywiście podczas postoju można je łatwo złożyć tak, aby nie przeszkadzało innym domownikom w korzystaniu ze schodów.

Krzesełka dźwigowe można montować w domach jednorodzinnych, jak również wschodolaz_kroczacy_cmax budynkach wielomieszkaniowych. W tych drugich przed niepowołanym użyciem urządzenia chroni blokada uaktywniana specjalnym kluczykiem będącym na wyposażeniu każdego krzesełka. Bywa jednak czasami i tak, że wspólnota mieszkaniowa nie wyraża zgody na instalację krzesełka dźwigowego. Alternatywnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być urządzenie mobilne, jakim jest schodołaz. Schodołazy dzielą się na gąsienicowe i kroczące. Te pierwsze idealnie sprawdzają się na schodach prostych i dość szerokich, drugie natomiast z powodzeniem radzą sobie z wjazdem po schodach wąskich oraz kręconych. Schodołazy są urządzeniami mobilnymi, dlatego nie wymagają instalacji na klatkach schodowych, a kompaktowe rozmiary urządzeń umożliwiają ich zabranie w każde miejsce tam gdzie są one nam potrzebne. Jedynym mankamentem schodołazów jest to, że podczas pokonywania schodów do kierowania urządzeniem potrzebny jest operator.

Warto  wiedzieć, iż na zakup urządzeń wymienionych w artykule można starać się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Maksymalnie wysokość przyznanych środków to nawet 80 procent poniesionych kosztów. Tym samym dzięki dofinansowaniu krzesełka dźwigowe oraz schodołazy stają się dostępne dla szerokiego grona osób potrzebujących. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o zakupie powinno się taką ewentualność. Wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty do centrum pomocy rodzinie lub miejskiego ośrodka pomocy społecznej.

Zaprezentowane tutaj rozwiązania poprzez nowoczesne technologie przywracają nam swobodę dostępu do wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu życie na nowo staje się normalne.