Rampy i szyny najazdowe

Szyny podjadoweRampy oraz szyny najazdowe to proste i niezawodne narzędzia do likwidacji barier architektonicznych charakteryzujących się niewielką wysokością podnoszenia. Prościej mówiąc, kiedy mamy problem z pokonaniem kilku schodków zewnętrznych, podjazdem na taras, wjechaniem do samochodu lub przemieszczeniem się wyższego poziomu na niższy w postaci kilku stopni w domu lub mieszkaniu możemy wtedy z powodzeniem zastosować rozwiązanie w postaci szyn lub ramp. Zazwyczaj jedne jak i drugie są zrobione z odpowiednio wyprofilowanych arkusze blachy i dodatkowo wyposażone w elementy gwarantujące bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Dzięki czemu łatwo je się przenosi bo posiadają „rączki” czy też „uszy” umożliwiające ich dźwiganie, szybko montuje ponieważ są proste w obsłudze poprzez wysuwane teleskopowe podjazdy lub rozkładane na zawiasach platformy oraz bezpiecznie użytkuje podczas wjazdu gdyż podłoga jest zabezpieczona specjalną warstwą antypoślizgową.

Co to są rampy i jak wyglądają szyny najazdowe?

Rampy najazdoweRampy są w postaci platformy podjazdowej rozkładanej na dwie części jak książka czy album . Jest to zazwyczaj prosta konstrukcja dostępna w różnych rozmiarach. Zamontowane są do niej najczęściej uchwyty do przenoszenia, dlatego po ich złożeniu rampy przypominają walizkę. Wszystkie elementy wykonane są z aluminium, a dzięki temu są niezwykle lekkie i mocne. Oczywiście oferowane przez nas podjazdy przeszły wymagane testy i posiadają odpowiednie certyfikaty. W Polsce jest jeszcze wiele miejsc bez podjazdów lub podstawowych urządzeń pomagających osobom niepełnosprawnym, a przecież w dużej mierze istniejące tam bariery architektoniczne można zniwelować stosując nieskomplikowane rampy. Takie rozwiązania są tanie, proste i niezawodne. 

DANE TECHNICZNE NA PRZYKŁADZIE RAMPY O DŁUGOŚCI 153 cm

 • Długość – 153 cm

 • Szerokość – złożonych/rozłożonych 38cm/72cm

 • Wysokość – 5 cm

 • Waga – 12 kg

 • Max. obciążenie – 270 kg

 • Rekomendowana różnica wysokości – 35 cm

Szyny najazdowe to proste dwie listwy aluminiowe składane teleskopowo. Szybko, łatwo i wygodnie możemy je zastosować praktycznie w każdej sytuacji i miejscu. Dedykowane są do ręcznych i elektrycznych wózków inwalidzkich. Należy jednakSzyny najazdowe pamiętać, że czasami elektryczne wózki posiadają dość niskie zawieszenie, wtedy rekomendowane jest użycie ramp najazdowych. Szyny oczywiście mają na wyposażeniu pokrowiec, który chroni je przed zniszczeniem i pozwala na wygodne ich transportowanie. Tak samo jak rampy, tak również szyny są pokryte odpowiednią matą antypoślizgową, która ułatwia wjazd i zjazd z zamocowanego podjazdu. Każdy sprzedawany przez nas produkt posiada deklaracje zgodności i certyfikat, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkownikowi. 

DANE TECHNICZNE NA PRZYKŁADZIE SZYN NAJAZDOWYCH O DŁUGOŚCI 213 cm

 • Długość – 213 cm

 • Szerokość – 21

 • Wysokość – 5 cm

 • Waga – 8,5 kg (jedna szyna)

 • Max. obciążenie – 300 kg

Polecane strony

www.krzesla_schodowe.plKRZESŁA SCHODOWE Strona prezentująca tzw. windy schodowe domowego oraz publicznego zastosowania. Znajdziecie tu Państwo opis urządzeń do użytku na schodach prostych, zabiegowych i kręconych. Oferowane windy skutecznie i bezpiecznie pozwalają osobie niepełnosprawnej lub starszej dostać się na każde piętro zamieszkiwanego budynku. Przedstawione na stronie rozwiązania są najtańszym sposobem na likwidację barier architektonicznych.
www.windy-schodowe.pl

WINDY SCHODOWE Portal opisujący całościowo urządzenia do likwidacji barier architektonicznych popularnie zwanych windami. Tylko tutaj zapoznacie się Państwo z działaniem platform przyschodowych, poznacie tajniki funkcjonowania podnośników pionowych oraz obejrzycie jazdę po schodach windą krzesełkową. Przedstawiany na stronach sprzęt pokazuje jak skutecznie rozwiązać problem poruszania się między piętrami osobom niepełnosprawnym.
www.likwidacja-barier.pl

LIKWIDACJA BARIER Witryna ta opisuje szeroką tematykę niwelowania barier architektonicznych. Na jej łamach znajdziecie Państwo mnóstwo tekstów opisujących urządzenia do pokonywania pięter oraz opisy indywidualnych rozwiązań jakie uzyskano dzięki ich zastosowaniu. Portal ten jest swoistym kompendium wiedzy dla osób poszukujących sprawdzonych sposobów do likwidacji barier architektonicznych.


O nas

Schodołazy – jak łatwo i bezpiecznie poruszać się po własnym domu

Kontakt

Adres:
Nowy Dwór Mazowiecki,
przy ulicy Sobieskiego 7
Telefon : +48 606 248 022
E-mail: info@uzywane-schodolazy.pl

Schodołaz kroczący

Uwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie oraz każde inne wykorzystanie tekstów i zdjęć (lub ich fragmentów) publikowanych w serwisie www.uzywane-schodolazy.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody właściciela serwisu lub autora artykułu czy zdjęcia!