Czym jest schodołaz

Schodołaz to urządzenie mobilne przeznaczone do transportu osób niepełnosprawnych po schodach. Urządzenia te mogą być wyposażone w wózki inwalidzkie, krzesełka lub składane foteliki. Standardowy udźwig schodołaza wynosi około 120 – 130 kilogramów, a sama waga urządzenia mieści się w przedziale 30 – 50 kilogramów. Łatwo jest rozłożyć schodołaz na dwie części. Umożliwia nam to przewiezienie schodołaza w dowolne miejsce, a wtedy schody do ogrodu, gabinetu lekarskiego czy ulubionego sklepu nie będą stanowić problemu.

Na rynku występują dwa rodzaje schodołazów: kroczące i gąsienicowe. Oba rodzaje urządzeń mają podobne parametry co do udźwigu, jednak ich wygląd i specyfika pracy jest trochę inna. W pozostałych działach możecie Państwo zapoznać się z każdym z nich. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego lub mejlowego. Z przyjemnością przedstawimy Państwu działanie obu tych urządzeń na przesłanych przykładowych folderach informacyjnych.

Schodołazy to dość drogi sprzęt. Ceny nowych zaczynają się od kilkunastu tysięcy. Średnio jest to około 14 000 zł w przypadku gąsienicowych i około 16 000 zł przy kroczących. Przy tak wysokich cenach na rynku pierwotnym warto sprawdzić rynek schodołązów używanych. Różnica cenowa między nowymi, a używanymi w niektórych przypadkach jest bardzo duża. Na naszej stronie pragniemy przedstawić Państwu schodołazy w najkorzystniejsze cenowo. Służymy również pomocą przy wyborze odpowiedniego urządzenia oraz prowadzimy fachowy serwis i diagnostykę zakupionych u nas schodołazów.

Polecane strony

www.krzesla_schodowe.plKRZESŁA SCHODOWE Strona prezentująca tzw. windy schodowe domowego oraz publicznego zastosowania. Znajdziecie tu Państwo opis urządzeń do użytku na schodach prostych, zabiegowych i kręconych. Oferowane windy skutecznie i bezpiecznie pozwalają osobie niepełnosprawnej lub starszej dostać się na każde piętro zamieszkiwanego budynku. Przedstawione na stronie rozwiązania są najtańszym sposobem na likwidację barier architektonicznych.
www.windy-schodowe.pl

WINDY SCHODOWE Portal opisujący całościowo urządzenia do likwidacji barier architektonicznych popularnie zwanych windami. Tylko tutaj zapoznacie się Państwo z działaniem platform przyschodowych, poznacie tajniki funkcjonowania podnośników pionowych oraz obejrzycie jazdę po schodach windą krzesełkową. Przedstawiany na stronach sprzęt pokazuje jak skutecznie rozwiązać problem poruszania się między piętrami osobom niepełnosprawnym.
www.likwidacja-barier.pl

LIKWIDACJA BARIER Witryna ta opisuje szeroką tematykę niwelowania barier architektonicznych. Na jej łamach znajdziecie Państwo mnóstwo tekstów opisujących urządzenia do pokonywania pięter oraz opisy indywidualnych rozwiązań jakie uzyskano dzięki ich zastosowaniu. Portal ten jest swoistym kompendium wiedzy dla osób poszukujących sprawdzonych sposobów do likwidacji barier architektonicznych.


O nas

Schodołazy – jak łatwo i bezpiecznie poruszać się po własnym domu

Kontakt

Adres:
Nowy Dwór Mazowiecki,
przy ulicy Sobieskiego 7
Telefon : +48 606 248 022
E-mail: info@uzywane-schodolazy.pl

Schodołaz kroczący

Uwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie oraz każde inne wykorzystanie tekstów i zdjęć (lub ich fragmentów) publikowanych w serwisie www.uzywane-schodolazy.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody właściciela serwisu lub autora artykułu czy zdjęcia!