Gąsienicowy

 

Schodołazy gąsienicowe to mobilne urządzenia do pokonywania schodów. Urządzenia tego typu składają się z dwóch części. Pierwsza z nich to jednostka jezdna, a druga to kolumna kierownicza. Schodołaz gąsienicowy w odróżnieniu od kroczącego nie jest wyposażony standardowo w wózek inwalidzki dlatego część górna schodołaza tzw. kierownica ma uniwersalne chwytaki dostosowane do ich podłączenia. Najnowocześniejsze urządzenia tego typu ważą zaledwie 39 kilogramów, prosto się rozkładają i równie łatwo można je zapakować do samochodu. A jeśli ktoś dysponuje wersją kombi to schodoałaz sam potrafi wjechać do bagażnika. System jezdny tego schodołaza oparty jest na gumowych gąsienicach. Urządzenie dzięki takiemu systemowi jezdnemu bezpiecznie pokonuje proste schody. Potrzebuje jednak dużo miejsca przy nawracaniu na spocznikach. Na naładowanych akumulatorach osiągnie pułap nawet 50 pięter. Niestety schodołaz gąsienicowy nie nadaje się na schody zabiegowe. Kierowanie tym sprzętem jest łatwiejsze niż sterowanie schodołazem kroczącym, a to dlatego, że prowadzący nie musi balansować urządzeniem ponieważ samo schodołaz dzięki długim gąsienicom stabilizuje się na krawędzi schodów. Urządzenie zasilane jest akumulatorowo dlatego wymaga cyklicznego ładowania.


 

Waga:

39 kg

Maksymalne obciążenie:

130 kg z podpiętym wózkiem

Sterowanie:

Ręczne – przyciski sterujące

Zasięg:

Do 50 pięter

Prędkość podróżowania:

3 prędkości: 4,5 m/5,5 m/6,5 m

Zasilanie akumulatorowe:

2×12 V/ 24 Ah, Dryfit-Typ (bezobsługowe, żelowe)

Silnik:

300 W

 

Polecane strony

www.krzesla_schodowe.plKRZESŁA SCHODOWE Strona prezentująca tzw. windy schodowe domowego oraz publicznego zastosowania. Znajdziecie tu Państwo opis urządzeń do użytku na schodach prostych, zabiegowych i kręconych. Oferowane windy skutecznie i bezpiecznie pozwalają osobie niepełnosprawnej lub starszej dostać się na każde piętro zamieszkiwanego budynku. Przedstawione na stronie rozwiązania są najtańszym sposobem na likwidację barier architektonicznych.
www.windy-schodowe.pl

WINDY SCHODOWE Portal opisujący całościowo urządzenia do likwidacji barier architektonicznych popularnie zwanych windami. Tylko tutaj zapoznacie się Państwo z działaniem platform przyschodowych, poznacie tajniki funkcjonowania podnośników pionowych oraz obejrzycie jazdę po schodach windą krzesełkową. Przedstawiany na stronach sprzęt pokazuje jak skutecznie rozwiązać problem poruszania się między piętrami osobom niepełnosprawnym.
www.likwidacja-barier.pl

LIKWIDACJA BARIER Witryna ta opisuje szeroką tematykę niwelowania barier architektonicznych. Na jej łamach znajdziecie Państwo mnóstwo tekstów opisujących urządzenia do pokonywania pięter oraz opisy indywidualnych rozwiązań jakie uzyskano dzięki ich zastosowaniu. Portal ten jest swoistym kompendium wiedzy dla osób poszukujących sprawdzonych sposobów do likwidacji barier architektonicznych.


O nas

Schodołazy – jak łatwo i bezpiecznie poruszać się po własnym domu

Kontakt

Adres:
Nowy Dwór Mazowiecki,
przy ulicy Sobieskiego 7
Telefon : +48 606 248 022
E-mail: info@uzywane-schodolazy.pl

Schodołaz kroczący

Uwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie oraz każde inne wykorzystanie tekstów i zdjęć (lub ich fragmentów) publikowanych w serwisie www.uzywane-schodolazy.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody właściciela serwisu lub autora artykułu czy zdjęcia!