Kroczący

 

schodolaz_kroczacySchodołazy kroczące są najbardziej uniwersalnymi urządzenie mobilne tego typu. Dość lekkie, łatwo się rozkładają i szybko można je złożyć, równie prosto da się je przewozić praktycznie każdym samochodem. Schodołaz kroczący możemy używać w domu, bloku lub dowolnym miejscu publicznym niedostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Schodołazy kroczące pokonują dość łatwo zarówno wąskie jak i zabiegowe schody. Często takie na których nie ma możliwości montażu windy lub platformy. Kupując tego typu sprzęt zazwyczaj dostajemy wraz z nim wózek inwalidzki lub fotelik, które po wjechaniu po schodach możemy odpiąć i używać zgodnie z ich przeznaczeniem. Schodołazy kroczące zasilane są akumulatorowo, co wiąże się z ich cyklicznym doładowywaniem. Jest to prosta czynność i przypomina ładowanie telefonu komórkowego. Kierowanie schodołazem kroczącym nie jest skomplikowaną czynnością polega na odpowiednim balansie urządzeniem podczas pokonywania schodów. Schodołaz kroczący wjeżdża, a właściwie wchodzi stopień po stopniu za pomocą specjalistycznego systemu jezdnego. Opanowanie prowadzenia takiego sprzętu nie jest trudne jednak wymaga odbycia szkolenia pod okiem wyspecjalizowanego personelu.

Waga:

25 kg – 30 kg

Maksymalne obciążenie:

około 120 kg – 130 kg

Sterowanie:

Ręczne – przyciski sterujące

Zasięg:

do 300 stopni schodów

Prędkość podróżowania:

Od 6 do 16 stopni na minutę (płynna regulacja prędkości)

Zasilanie akumulatorowe:

2×12 V/3,4 Ah, Dryfit-Typ (bezobsługowe, żelowe)

Silnik:

176 W

 

Polecane strony

www.krzesla_schodowe.plKRZESŁA SCHODOWE Strona prezentująca tzw. windy schodowe domowego oraz publicznego zastosowania. Znajdziecie tu Państwo opis urządzeń do użytku na schodach prostych, zabiegowych i kręconych. Oferowane windy skutecznie i bezpiecznie pozwalają osobie niepełnosprawnej lub starszej dostać się na każde piętro zamieszkiwanego budynku. Przedstawione na stronie rozwiązania są najtańszym sposobem na likwidację barier architektonicznych.
www.windy-schodowe.pl

WINDY SCHODOWE Portal opisujący całościowo urządzenia do likwidacji barier architektonicznych popularnie zwanych windami. Tylko tutaj zapoznacie się Państwo z działaniem platform przyschodowych, poznacie tajniki funkcjonowania podnośników pionowych oraz obejrzycie jazdę po schodach windą krzesełkową. Przedstawiany na stronach sprzęt pokazuje jak skutecznie rozwiązać problem poruszania się między piętrami osobom niepełnosprawnym.
www.likwidacja-barier.pl

LIKWIDACJA BARIER Witryna ta opisuje szeroką tematykę niwelowania barier architektonicznych. Na jej łamach znajdziecie Państwo mnóstwo tekstów opisujących urządzenia do pokonywania pięter oraz opisy indywidualnych rozwiązań jakie uzyskano dzięki ich zastosowaniu. Portal ten jest swoistym kompendium wiedzy dla osób poszukujących sprawdzonych sposobów do likwidacji barier architektonicznych.


O nas

Schodołazy – jak łatwo i bezpiecznie poruszać się po własnym domu

Kontakt

Adres:
Nowy Dwór Mazowiecki,
przy ulicy Sobieskiego 7
Telefon : +48 606 248 022
E-mail: info@uzywane-schodolazy.pl

Schodołaz kroczący

Uwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie oraz każde inne wykorzystanie tekstów i zdjęć (lub ich fragmentów) publikowanych w serwisie www.uzywane-schodolazy.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody właściciela serwisu lub autora artykułu czy zdjęcia!