krzesełko_dźwigowe_zewnetrzneW kwiecie wieku, żyjąc pełnią życia, nieomal każdy marzy o wspaniałym domu z dużym ogrodem. Niektórzy dokładają do tego jeszcze działkę nad jeziorem lub morzem z wygodnym domkiem letniskowym. Nikt nie zastanawia się wówczas, że schody na tyłach willi czy parę stopni wiodących na pomost mogą być w przyszłości nie lada wyzwaniem. Z upływem czasu sił w nas ubywa, a czasami zdarzają się nieprzewidziane wypadki, które kończą się dysfunkcją narządów ruchu. Wydaje się wówczas, że nigdy już nie uda się nam samodzielnie zejść po schodach na zieloną trawę sadu lub dotknąć bosymi stopami piasku plaży. Na szczęście nie musi tak być. Z pomocą przychodzi nam technika. Firma Acorn jest producentem krzesełek dźwigowych do stosowania na zewnątrz budynków. Są to wygodne i łatwe w obsłudze urządzenia, które pozwalają na transport pasażerów w pozycji siedzącej. Dzięki nim osoby starsze i każdy mający problemy z pokonywaniem schodów mogą swobodnie przemieszczać się z jednego poziomu budynku na drugi. Krzesełka dźwigowe montowane są na szynie prostej, a ich napęd stanowi elektryczny silnik zasilany akumulatorami. Sterowanie tymi windami schodowymi jest niezwykle łatwe i odbywa się przy pomocy specjalnego pilota lub przycisku umieszczonego w podłokietniku urządzenia. Niewątpliwą zaletą krzesełek dźwigowych jest ich trwałość.

Krzesełka schodowe do stosowania na zewnątrz są odporne na czynniki pogodowe. W komplecie, razem z urządzeniem zawsze dostarczany jest specjalny pokrowiec, który dodatkowo je chroni – tak więc deszczem lub śniegiem też nie musimy się przejmować. Tor jezdny, czyli szyna wykonana jest ze specjalnie powlekanego aluminium. W naszej ofercie znajdują się krzesełka dźwigowe zarówno nowe, jak i używane. Te drugie zostały dopuszczone do użytkowania i posiadają stosowne atesty. Dodatkowo przed ponownym wykorzystaniem wszystkie ich elementy sprawdzono i wymieniono te, które tego wymagały.

Sprzęt ten jest objęty programem dofinansowania ze środków PFRON. Dotyczy to zarówno krzesełek nowych, jak i używanych.

schodolaz_na_schodach_kretych_uzywane_schodolazyOsobom, które są bardziej mobilne polecamy doskonałe urządzenia do pokonywania schodów, jakimi są schodołazy. Nie wymagają one montażu, gdyż są samobieżnymi. Sprawdzają się doskonale na każdych schodach i można je zabrać ze sobą, gdyż swobodnie mieszczą się w bagażniku samochodu.

Dzięki krzesełkom dźwigowym i schodołazom nikt nie musi rezygnować ze swoich marzeń o domu z ogrodem czy działce nad jeziorem.