W ostatnim czasie postęp techniczny nie tylko rozwinął swe skrzydła, lecz także wkroczył na zupełnie nowe i wydawałoby się niedostępne dotąd obszary. Nikogo nie trzeba już chyba przekonywać, że nowoczesne technologie służą dziś nie tylko osobom zdrowym, lecz także niepełnosprawnym, a sprawdzają się doskonale tak w pierwszym, jak i drugim przypadku. Jeszcze niedawno niepełnosprawni ruchowo mogli liczyć jedynie na dobrodziejstwo inwalidzkiego wózka, pochylni lub wind, choć trzeba zaznaczyć, że te ostatnie były dostępne tylko w budynkach użyteczności publicznej i to nie wszystkich. Obecnie na rynku pojawiły się nowości, dzięki którym komfort życia osób z dysfunkcją ruchu, a także starszych, przez co mniej sprawnych, zdecydowanie się poprawił.

Firma Windy Schodowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymienionych wyżej grup społecznych posiada w swojej ofercie nowatorskie, funkcjonalne i tanie urządzenia dla osób starszych i niepełnosprawnych, dzięki którym każdy może czuć się swobodnie nie tylko we własnym domu, lecz także w każdym innym miejscu. krzesełko_dźwigowe_krzywolinioweSchodołazy oraz krzesełka dźwigowe sprawiają, że można przestać myśleć o barierach architektonicznych. Krzesełka dźwigowe to nic innego jak mini windy, które umożliwiają w łatwy sposób przemieszczanie się po kondygnacjach budynku. Są nowoczesnymi urządzeniami, których jakość i prostota obsługi zaskoczą każdego użytkownika. Szeroka gama dostępnych krzesełek dźwigowych sprawia, że zadowalają gusta najwybredniejszych estetów. Świetnie komponują się z otoczeniem i zupełnie nie przeszkadzają innym mieszkańcom. Krzesełka dźwigowe mogą zostać zamontowane praktycznie w każdym domu jednorodzinnym i budynku. Niewątpliwą ich zaletą jest możliwość stosowania zarówno na wewnętrznych schodach między kondygnacjami, jak i na zewnątrz. Ich montaż nie wymaga dodatkowych pozwoleń budowlanych. Jest szybki, bo trwa zaledwie do 5 godzin i nieinwazyjny. Krzesełka są produkowane z doskonałej, jakości materiałów, co zapewnia ich długotrwałe użytkowanie. Montowane na zewnętrznych schodach mają dodatkowe pokrowce chroniące przed śniegiem czy deszczem. Krzesełka dźwigowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią czuć się swobodnie we własnym domu.

schodolaz_kroczacy_na_schodach_kreconychOsoby mobilne, które cenią sobie komfort i swobodę wszędzie tam, gdzie się udają, mogą zakupić innowacyjne i niezwykle funkcjonalne urządzenia, jakimi są schodołazy. Po złożeniu mieszczą się one w bagażniku nawet niedużego samochodu osobowego, a po rozłożeniu pozwalają transportować niepełnosprawnych po schodach. Prostota użytkowania, doskonała, jakość wykonania, niezawodność i mobilność – oto najważniejsze cechy schodołaza. Wyjazd na działkę, wizyta u znajomych czy pobyt na turnusie rehabilitacyjnym zyskują dzięki nim zupełnie inny wymiar.
Na wymienione wyżej urządzenia można otrzymać z PFRON dofinansowanie przy ich zakupie. Ceny zaczynają się już od 6000-6500 złotych brutto dla krzesełek schodowych i od 3000 złotych brutto schodołazów. Przy dofinansowaniu wystarczy jedynie 20 procent wkładu własnego, a więc zaledwie 600 zł! Oczywiście każde urządzenie jest sprzedawane z gwarancją i pełną dokumentacją gwarantującą bezpieczeństwo użytkowania.

Krzesełka dźwigowe schodowe i schodołazy to nowoczesność, funkcjonalność i niezależność dla każdego!