wypozyczalnia_schodolazow

Schodołaz jest mobilnym urządzeniem, które ułatwia życie osobom niesprawnym ruchowo. To stosunkowo niewielki pojazd mieszczący się w bagażniku samochodowym. Dzięki niemu osoby z dysfunkcją ruchu lub starsze mogą łatwo i bezpiecznie przemieszczać się między kondygnacjami budynku, docierać do przychodni, sklepów czy bibliotek, a nawet uczestniczyć w imprezach masowych, gdzie na estradę wchodzi się po schodkach.

W Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sobieskiego 7 mieści się punkt sprzedaży i wypożyczalnia schodołazów. Fachowa obsługa pomaga nie tylko zapoznać się z urządzeniem, ale także przygotować niezbędne dla PFRON-u wnioski o dofinansowanie tych maszyn. Każdy kto chciałby mieć na własność schodołaz spotka tu kompetentne i chętne do pomocy osoby. Warto zauważyć, iż schodołazy można także wypożyczać. Nie obciąża to zbytnio budżetu. Z tej możliwości korzysta wiele instytucji. Organizatorzy imprez plenerowych, pikników rodzinnych, firmowych  spotkań integracyjnych i festynów wypożyczają schodołazy nie tylko po to, aby uatrakcyjnić program, lecz także po to, aby każdy przybyły, również ten niesprawny ruchowo, mógł w pełni uczestniczyć w imprezie. Ze schodołazem wejście na estradę nie jest żadnym problemem nawet dla osób starszych czy niesprawnych ruchowo.

Schodołazy wypożyczają także firmy budowlane. Podczas odbioru budowlanego urządzenia te są przedstawiane jako dowód dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy nowy budynek musi spełniać wymogi w tym zakresie. Schodołaz jest wówczas znakomitym rozwiązaniem.

Do punktu przy ulicy Sobieskiego 7 w Nowym Dworze Mazowieckim zapraszamy zarówno osoby fizyczne jak i firmy czy instytucje zainteresowane kupnem, bądź wypożyczeniem schodołazu. Wszyscy znajdą tu kompetentną obsługę, która z przyjemnością odpowie na wszystkie nurtujące pytania, a także wskaże najlepsze i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania.