Schdołazy może służyć nawet podczas spaceru

Schodołazy idealnie sprawdzają się również podczas spaceru

Windy krzesełkowe, platformy schodowe oraz schodołazy to nowoczesne urządzenia wykorzystywane przede wszystkim do pomocy osobom niepełnosprawnym lub starszym. Sprawdzają się świetnie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach, urzędach czy budynkach użyteczności publicznej. Dzięki nim pokonywanie schodów między kondygnacjami staje się proste.

Czy jednak te nowoczesne urządzenia mogą być wykorzystywane wyłącznie do transportu osób niepełnosprawnych lub starszych? Dopuszczalna masa przewozowa wynosi od 130 do nawet 300 kg w przypadku platform. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby windy krzesełkowe, platformy schodowe lub schodołazy nie mogły przewozić innych rzeczy.

Platforma może transportować nie tylko ludzi

Platforma może transportować nie tylko ludzi

Na przykład w szpitalu, gdzie transportuje się nimi chorych na wyższe piętra, można z powodzeniem wykorzystać platformę do przewozu koszów z brudami do pralni, szafek nocnych lub innych mebli. Nie uszkadza to w żaden sposób urządzenia ani nie wpływa negatywnie na długość okresu jego eksploatacji.

W domu z krzesełka schodowego może korzystać zarówno babcia jak i wnuczek. Każdemu dziecku przejażdżka z pewnością sprawi frajdę! Do piwnicy można transportować zarówno osoby jak i na przykład weki.

Winda krzesełkowa może przewozić np. psiaki

Winda krzesełkowa może przewozić np. psiaki

Ostatnio pewna klientka zakupiła windę krzesełkową dla swojego chorego psa. Nie jest on w stanie samodzielnie pokonywać schodów, więc właścicielka postanowiła przewozić go między kondygnacjami. Godna odnotowania i pochwały postawa serca!

Mamy również przykład wykorzystywania dźwigu krzesełkowego do transportu opon i kół w firmie wulkanizacyjnej. Mimo ciężkich warunków, jakie panują w zakładzie winda pracuje niezawodnie już kilkanaście miesięcy, z czego zadowolony jest właściciel oraz pracownicy. Oczywiście regularnie jest ona serwisowana, co gwarantuje bezawaryjną pracę sprzętu.

Wszystkie te urządzenia służą nie tylko do pokonywania schodów wewnętrznych. Często montowane są przy gankach lub zejściach do ogrodu. Można, więc posłużyć się nimi, aby przetransportować do wnętrza domu kupioną pralkę, lodówkę czy telewizor. Należy jednak pamiętać, aby waga i gabaryty były dobrane do nośności tych urządzeń. Wwożenie różnych przedmiotów udaje się zarówno przy pomocy wind krzesełkowych i platform schodowych, jak i schodołazów. Te ostatnie urządzenia są jeszcze bardziej funkcjonalne ze względu na mobilność. Transport dużych, ciężkich przedmiotów ze sklepu do samochodu staje się dzięki nim niezwykle łatwy.

Jak widać sprzęt specjalistyczny dedykowany osobom niepełnosprawnym może być wykorzystywany na wielu płaszczyznach. Uniwersalność to jego niewątpliwy atut!