fotelik_z_pasazerem

Pasażer na foteliku

Każdy z nas jest świadomy tego, że w naszym kraju z likwidacją barier architektonicznych bywa różnie. Przeszkody architektoniczne zaskakują nas w miejscach, których nie spodziewalibyśmy się ich zastać. Idzie czas wakacji szykują nam się liczne wyjazdy, wycieczki czy chociażby spacery w słoneczne dni, aby spędzić je bez stresu oraz bez obawy, że dotrzemy tam gdzie chcemy dotrzeć warto rozpatrzyć zakup urządzenia mobilnego.  Schodołazy w tym przypadku są niezastąpionym urządzeniem, które pozwoli nam czuć się swobodnie praktycznie w każdym miejscu.

schodolaz_z_fotelikiem

Schodołaz z fotelikiem

Schodołaz kroczący w komplecie z fotelikiem jest najmniejszym urządzeniem umożliwiającym pokonywanie barier architektonicznych.  Jednocześnie jest na tyle lekki i poręczny, aby można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.  Składanie i rozkładanie schodołaza jest banalnie proste i zajmuje najwyżej 5 minut. Waga złożonego urządzenia gotowego do użytku wynosi około trzydziestu paru kilogramów i uzależniona jest od wagi podłączonego fotelika.  W porównaniu ze schodołazem wyposażonym w wózek inwalidzki jest o około 9 kg mniejsza. Wybierając schodołaz z fotelikiem zyskujemy również większe pole manewru na wąskich i krętych schodach. Tam gdzie urządzenie z wózkiem ma problem podczas jazdy zawadzając o ściany, fotelik radzi sobie doskonale. Natomiast ktoś, kto posiada już w swoim domu wózek inwalidzki i nie chce kolejnego z powodzeniem może rozważyć zakup schodołaza z fotelikiem.

fotelik_z_pasazerem_bez_schodolaza

Fotelik jako mobilne krzesełko

Schodołaz wyposażony w fotelik jest tak skonstruowany, aby można nim poruszać się po powierzchniach płaskich. Chodniki, alejki czy asfaltowe uliczki można pokonywać urządzeniem bez żadnych problemów. Podczas pobytu na wakacjach czy w czasie wycieczki przejazd z jednego w drugie miejsce jest wygodny i prosty. Kiedy natomiast zapragniemy odwiedzić kawiarnie lub restaurację możemy w dowolnej chwili odpiąć fotelik od schodołaza i dzięki kółkom zamontowanym na nim wykorzystać go, jako mobilne krzesło zajmujące niewiele więcej miejsca od krzesła tradycyjnego.

Wymiary przykładowego schodołaza Scalamobil z fotelikiem:

  • wysokość fotelika 95 cm
  • szerokość fotelika w najszerszym miejscu 54.5 cm
  • miedzy podłokietnikami 43 cm
  • głębokość siedziska 45 cm, szerokość 42 cm
  • wysokość siedziska 47 cm
  • 50 cm długość fotelika
złozony_fotelik_bez_schodolaza

Fotelik po złożeniu

Po złożeniu:

34cm x 54.5cm x95 cm

Waga około 7 kg