schodolaz_za_700_zlotych

Schodołaz gasienicowy

Nowoczesne domy wielomieszkaniowe zwane również blokami zazwyczaj posiadają windy, dlatego też osoby starsze czy też osoby mające kłopoty z poruszaniem się dzięki takim rozwiązaniom mogą w sposób swobodny przemieszczać się miedzy piętrami. Co jednak, gdy budynek jest nowy, ale o niskiej zabudowie gdzie projektant nie przewidział szybu windowego? Jak wtedy poradzić sobie z pokonaniem piętra, czy nawet kilku pięter?

schodolaz_za_700_zlotych_jazda

Wjazd schodołaza gąsienicowego

Rozwiązaniem problemu z pewnością było by zamontowanie windy jednak ze względu na koszty takiego przedsięwzięcia, które sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych mało, kogo samemu stać na takie działanie.  A co gdyby za cenę trochę ponad 700 złotych mieć mobilne urządzenie do jazdy po schodach? A jeśli dodatkowo za tę kwotę udałoby się kupić sprzęt nowy, to korzyść z pewnością była by podwójna. Jest to oczywiście jak najbardziej możliwe wystarczy zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z przygotowaną ofertą na zakup schodołaza i złożyć wniosek o przyznanie dofinansowanie do zakupu urządzenia.  W tym roku wysokość dofinansowanie sięga nawet 95% przewidywalnych kosztów zakupu sprzętu. Nowy, bezpieczny i przyjazny w obsłudze schodołaz gąsienicowy kosztuje u nas jedynie 14500 złotych brutto, to najtańszy transporter schodowy na polskim rynku. Łatwo, zatem jest policzyć, że przy pełnym dofinansowaniu zapłacimy za schodołaz jedynie 725 zł, co jest niewielkim kosztem w porównaniu z ceną całościową.

Schodołaz gąsienicowy Liftkar PTR 130, to najprostsze w obsłudze urządzenie do pokonywania schodów. Z łatwością można podpiąć do niego klasyczny wózek inwalidzki i podróżować z pietra na piętro. Doskonały system jezdny sprawia, że urządzenie idealnie prowadzi się po schodach, a kierowanie nim nie sprawia żadnego kłopotu osobie sterującej. Jako urządzenie mobilne jest tak zaprojektowane, że praktycznie samo potrafi wjechać do bagażnika naszego auta, a dzięki temu nasz opiekun nie nadwyręży sobie kręgosłupa. Akumulatory zastosowane w tym schodołazie to nowoczesne baterie żelowe umożliwiające pokonywanie do 50 pięter. Ten nowoczesny transporter schodowy może poruszać się w zakresie trzech prędkości o maksymalnym kącie nachylenia 35 stopni.

To doskonałe rozwiązanie niwelujące przeszkody architektoniczne w postaci schodołaza gąsienicowego Liftakar PTR 130 z dofinansowania jest dostępne za jedyne 752 zł. Warto, zatem rozważyć zakup tego urządzenia i cieszyć się swobodą we własnym domu, jak i dowolnym miejscu.