platforma_ascendor_wjazd

Wjazd na platformę przyschodową

Pomimo zmiany przepisów instruujących deweloperów, aby uwzględniali potrzeby osób niepełnosprawnych, co do likwidacji barier architektonicznych nader często powstają budynki nieprzystosowane, w których brak wind czy nawet podjazdów.  Istnieją również budowle stare, w których na próżno szukać urządzeń ułatwiających pokonywanie pięter przez osoby niepełnosprawne czy starsze. Wynika to z braku zgody przez konserwatora zabytków na jakąkolwiek ingerencję budowlaną w zabytkowym miejscu. W jednym jak i drugim przypadku mimo wszystko istnieje możliwość zamontowania urządzenia, którego wygląd nie będzie szpecił otoczenia i na którego instalację nie potrzeba żadnych pozwoleń budowlanych.  Mowa tu o platformie przychodowej.

PLATFORMA PRZYSCHODOWE

platforma_ascendor_rozkladanie

Rozkładanie platformy Ascendor

Platforma przychodowa firmy Ascendor to urządzenie w pełni zautomatyzowane obsługiwane z panela sterującego umieszczonego na platformie lub mobilnego pilota zdalnego sterowania. Istnieje również możliwość zamówienia dodatkowo sterownika na kablu, a w przypadku montażu urządzenia w miejscu publicznym sterowanie może odbywać się za pomocą kasetki przywoławczej z blokadą dostępu. Obudowa urządzenia jest wykonana z lekkiego tworzywa sztucznego lub na życzenie klienta stali nierdzewnej.  Dzięki temu platforma prezentuje się każdym miejscu ładnie i estetycznie. Urządzenie porusza się po torze jezdnym, który wykonany jest również ze stali nierdzewnej, a dzięki specjalnemu wyprofilowaniu służy dodatkowo, jako poręcz. Uniwersalność platformy przychodowej sprawia, że może ona się poruszać po torze prostym, jak również torze z zakrętami. Dlatego sprawdza się idealnie w blokach przy likwidacji wysokich parterów, jak również budynkach wielopiętrowych, gdzie wymagane są przystanki pośrednie na każdym piętrze.

platforma_ascendor

Platforma Ascendor idealnie wkomponowuje się środowisko domowe

platforma_ascendor_pilot

Pilot zdalnego sterowania

Detale sprawiają, że platforma Ascendor jest naprawdę wyjątkowa, więc kilka słów o nich. Ważnym szczegółem w przypadku montażu urządzenia na wąskich klatkach schodowych jest płaska konstrukcja platformy i składany podest. Takie rozwiązanie zapewnia po złożeniu platforma zajmuje na schodach jedynie 27 centymetrów.  Zintegrowana obudowa sprawia, że wszystkie elementy sterujące odporne są na wandalizm, dzięki czemu jest możliwy montaż windy na zewnątrz bądź w miejscach publicznych. Dla wygody, a przede wszystkim ochrony użytkownika platforma jest w pełni automatyczna włącznie z ramionami bezpieczeństwa. Otwieranie i zamykanie oraz jazda odbywa się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Dzięki zastosowaniu czujników krawędziowych urządzenie w momencie napotkania przeszkody zatrzyma się automatycznie. Wyjątkowością platformy Ascendor jest to, że zasilana jest ona z akumulatorów – baterii, co gwarantuje użytkownikowi możliwość korzystania z urządzenia nawet podczas okresowego braku prądu. Wyświetlacz LCD instalowany w standardzie na bieżąco pokazuje informację o stanie urządzenie, co sprawia, że w każdym momencie można odpowiednio szybko reagować. Istotnym czynnikiem platformy jest jej elastyczność pod względem udźwigu. Standardowo wynosi on 225 kilogramów jednak można go zwiększyć do 300 kilogramów spodoba się to z pewnością innym mieszkańcom domu umożliwiając im transport różnego rodzaju przedmiotów na dowolne piętro.

Oferowany przez producenta pakiet akcesoriów ułatwia dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Kolorystyka wykończenia w postaci pełnej palety RAL sprawi elegancki wygląd, a wersja ze stali nierdzewnej stosowny prestiż. Kasetka sterująca mocowana trwale do ściany z blokadą dostępu idealnie zabezpieczy przed niepowołanym użyciem. Osobisty pilot zdalnego sterowania ułatwi z pewnością korzystanie z platformy w bloku wielopiętrowym. Nie zapomniano również o dzieciach i ich bezpieczeństwie. Tzw. trzeci drążek oferuje podwyższony poziom ochrony, natomiast składane krzesełko zapewni komfort i wygodę osobom mającym trudności w pokonywaniu schodów.  Natomiast trzecia rampa najazdowa montowana z boku platformy umożliwia łatwy wjazd na podest, podczas, gdy przed schodami jest niewiele miejsca.

platforma_ascendor_akcesoria

Zestaw akcesoriów platformy przyschodowej

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE PLATFORM ASCENDOR:

Rozmiary podestu:

  • 800×800 lub 1000×800 (standard)
  • 800×550/650/700
  • 900×750/800
  • 1000×700/800/900
  • 1250×800

Ładowność:

  • 225 kg (standard)
  • 300 kg

Prędkość podróżowanie:

  • 0,11-0,15 m/s

Zasilanie:

  • Akumulatorowe 24V, automatyczne ładowanie

Dopuszczalny kąt nachylenia:

  • 0-47 stopni