schodolaz_gasienicowy

Schodołaz dla dewelopera

Oszczędności w budżecie to nie tylko domena polityków. Każdy szanujący się biznesmen, ten duży i ten trochę mniejszy, potrafi doskonale liczyć i szuka oszczędności wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. W labiryncie wciąż aktualizowanych przepisów, w gąszczu ustaw nakładających obowiązki i w lesie rygorystycznych regulaminów jest to nie lada wyzwanie.
Szczególnie trudno jest znaleźć oszczędności na rynku budownictwa mieszkaniowego. Przepisy w tej materii są surowe, więc deweloperzy nie mają tu zbyt szerokiego pola manewru. Tym bardziej pomysł, który przedstawiamy, godny jest zastosowania. Chodzi mianowicie o dostępność bloków dla osób z dysfunkcją ruchową. Ustawodawca nałożył na dewelopera obowiązek zapewnienia takim osobom dostępu do lokali na wszystkich kondygnacjach. Najprostszym rozwiązaniem jest winda. Jednocześnie jest to rozwiązanie nie najtańsze. Widać to przede wszystkim w przypadku bloków o niskiej zabudowie, czyli czteropiętrowych. Instalacja wind to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w zależności od liczby klatek schodowych w budynku. Zdecydowanie tańszą alternatywą dla wind są schodołazy gąsiennicowe. Nie każdy deweloper wie, że może zamiast platform dźwigowych lub wind zastosować schodołazy są niewielkie, funkcjonalne, a przede wszystkim pochłaniające dużo mniej funduszy urządzenia. Wystarczy na etapie planów architektonicznych zaznaczyć, że zamiast wind w budynku będą dostępne właśnie schodołazy. Cena tego mobilnego nowego urządzenia to zaledwie 14500 zł! W kontekście kilkusettysięcznego nakładu na windy to zdecydowana oszczędność! Obsługa schodołaza jest banalnie prosta, a on sam niezwykle funkcjonalny i przede wszystkim bezpieczny. Transport osoby na wózku inwalidzkim lub mającej problemy z poruszaniem się jest komfortowy i łatwy.

schodolaz_dla_dewelopera

Schodołaz gąsinicowy

Schodołązy nie są sprzętem przeznaczony stricte dla deweloperów. Każda osoba fizyczna może go również zakupić, aby poprawić komfort swój lub kogoś bliskiego. Schodołaz może być z powodzeniem wykorzystywany w domu jednorodzinnym. Transport na piętro, pokonanie schodów do piwnicy czy z tarasu do ogrodu, czyli te rzeczy, które spędzały do tej pory sen z powiek, stają się dzięki niemu prozaiczną czynnością! Osoby fizyczne przy zakupie schodołaza gąsiennicowego mogą ubiegać się o dofinansowanie, z PFRON-u. Rozwiązanie to także czysta oszczędność! Schodołaz staje się dostępny już za kwotę 700 zł! To niewiele w kontekście samodzielności i poprawy komfortu życia osób z dysfunkcją ruchu. Niezwykle istotny jest przy tym fakt, że schodołaz to urządzenie mobilne, które można zabierać ze sobą, a mieści się w bagażniku średniej wielkości samochodu. Już nie trzeba przekopywać się przez informacje, czy dany hotel lub pensjonat posiada usprawnienia dla osób na wózkach inwalidzkich! Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, złożyć schodołaz, a czynność ta jest niezwykle prosta i nie wymaga wiele czasu, a potem zapakować go do auta i realizować marzenia o pobycie nad morzem czy w górach!

schodolaz_liftkar

Schodołaz do likwidacji barier architektonicznych

Zalety schodołaza i specyfikacja techniczna:
Urządzenie posiada elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz system czujników nachylenia informującym o nazbyt stromych schodach. Pracuje w zakresie trzech trybów prędkości, co umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb szybkości podróżowania. Urządzenie charakteryzuje się dużym udźwigiem wynoszącym 160 kilogramów oraz niewielkimi rozmiarami w porównaniu z konkurencją.

Podstawowe dane techniczne:
waga jedynie 39 kg inne schodołazy nawet do 60 kg
– maksymalny kąt nachylenia 35 stopni
całkowita długość jedynie 140 cm konkurencyjne urządzenia około 160 cm.

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego działanie schodołaza gąsienicowego: