winda_krzeselkowa_na_torze_krzywoliniowym

WINDA KRZESEŁKOWA

W ostatnich latach oferta urządzeń do likwidacji barier architektonicznych dostępnych na rynku polskim znacznie się poszerzyła. Sprzęt jest zróżnicowany zarówno pod względem cen jak i warunków montażu czy preferencji użytkowania. Koszt zakupu waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, lecz zainteresowani mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON. Opcja ta pozwala zminimalizować wkład własny, a cena sprzętu staje się relatywnie niska w stosunku do jego funkcjonalności.
W przypadku zainteresowania zakupem urządzeń z naszej oferty warto zapoznać się z charakterystyką produktów, ich cenami, a także możliwościami zastosowania. Dodajmy, że każde urządzenie może służyć zarówno osobom niepełnosprawnym, starszym, jak i takim, których dysfunkcja narządów ruchu jest czasowa – wypadek, rehabilitacja itp.
Oto krótka lista wraz z niezbędnymi danymi.

PLATFORMY PRZYSCHODOWE

platforma_przychodowa
Opis produktu: Platformy przychodowe są produkowane w kilku krajach, jednak najnowocześniejsze i najbardziej przychylne użytkownikowi są platformy przychodowe firmy Ascendor. Zastosowana w nich pełna automatyka i wyróżniający się design sprawia, że znajdują one coraz więcej nabywców w Polsce. Platformy mogą pokonywać schody proste, jak również poruszać się po torze krzywoliniowym na schodach z licznymi zakrętami.
Sterowanie: na platformie i z pilota.
Zasilanie: akumulatorowe.
Udźwig: do 300 kg.
Cena: Platforma przychodową można już kupić za niewiele ponad 30 000 złotych.
Zalety: Możliwy montaż do ściany, jak również na słupkach samonośnych. Niezwykle cicha praca urządzenia oraz skuteczne zabezpieczenie przed obcymi osobami sprawia, że austriackie platformy są liderem rynku.
Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Dofinansowanie: Tak, osoby fizyczne.
Platformy przychodowe montowane są praktycznie w każdym miejscu. W urzędach, wieżowcach,  blokach mieszkalnych oraz w prywatnych posiadłościach.

PODNOŚNIKI PIONOWE

podnosnik_pionowy
Opis produktu: Podnośniki pionowe, to najbardziej przypominające tradycyjne windy instalowane w blokach mieszkalnych. Poruszają się w pionie jak tradycyjna winda, góra – dół. Mogą być niezabudowane, jak również jeździć w specjalnym skonstruowanym szybie. Najczęściej wysokość ich podnoszenia wynosi 300 cm, jednak jest również możliwość zwiększenia pułapu pracy takiego podnośnika.
Sterowanie: z panelu sterowania umieszczonego na podnośniku.
Udźwig: do 385 kg.
Zasilanie sieciowe: 3-fazowe 380V, opcjonalnie 230V
Cena: około 30 000 zł
Dofinansowanie: Tak, osoby fizyczne.
Podnośniki pionowe zazwyczaj są instalowane na zewnątrz budynków. Często przy balkonach w blokach mieszkalnych i domkach jednorodzinnych. Wewnątrz budynków zazwyczaj nie ma odpowiedniego miejsca na podnośnik pionowy, a uzyskanie odpowiedniej przestrzeni najczęściej nie jest możliwe.

winda_krzeselkowa_na_torze_krzywoliniowym

KRZESEŁKA SCHODOWE NA TORZE KRZYWOLINIOWYM
Opis: Austriackie windy krzesełkowe firmy Otolift są idealnymi urządzeniami na schody kręcone i zabiegowe. Wieloletnie doświadczenie tego producenta gwarantuje jakość i niezawodność wind, co przekłada się na wybór potencjalnych użytkowników.
Krzesełka schodowe Acorn. Krzesełka pokonując poszczególne piętra mają możliwość zatrzymywania się w dowolnym miejscu po zainstalowaniu na torze jezdnym punktów przystankowych.
Sterowanie: przy podłokietniku na krzesełku lub pilotem zdalnego sterowania.
Zasilanie: akumulatorowe.
Udźwig: około 130 kg.
Cena: od 25 000 zł – uzależniona od długości toru i ilości zakrętów.
Dofinansowanie PFRON: Tak, osoby fizyczne.
Te windy krzesełkowe kupują osoby fizyczne jak również firmy i instytucje. Głównie instalowane są wewnątrz budynku z racji tego, że rzadko się zdarza, aby zewnętrzne schody były zabiegowe lub kręcone.

KRZESEŁKA SCHODOWE NA TORZE PROSTYMwinda_krzesełkowa_na_torze_prostym

Opis produktu: Krzesełka te są produkowane w Anglii od ponad 20 lat. Przez ten czas wyrobiły sobie mocną pozycję na rynku europejskim i są coraz częściej kupowane przez naszych Klientów. Jazda nimi odbywa się po linii prostej góra – dół. Sterowanie wygodnym joystickiem.
Sterowanie: przy podłokietniku na krzesełku oraz z pilota.
Zasilanie: akumulatorowe.
Udźwig: około 130 kg
Cena: Krzesełko schodowe Acorn w wersji używanej to koszt od … do…
Zalety: Łatwość montażu, prosta obsługa, elegancki design, cicha praca, komfort w czasie jazdy.
Zastosowanie: głównie wewnątrz budynków, ale jest również możliwość montażu na zewnątrz
Dofinansowanie PFRON: Tak, osoby fizyczne.
Krzesełka schodowe kupowane są przede wszystkim przez osoby fizyczne do montażu w domach jednorodzinnych. Rzadziej, ale także, montuje się je w blokach mieszkalnych. Prócz tego są wykorzystywane w przychodniach i poradniach zdrowia.

SCHODOŁAZY

schodolaz
Opis produktu: Te mobilne urządzenia firmy są najczęściej wybieranym produktem z naszej oferty. Niewielkie, samobieżne i łatwe w obsłudze pozwalają komfortowo przemieszczać się zarówno po schodach prostych jak i zabiegowych. Wyposażone są w wygodny fotel lub wózek inwalidzki. Sterowane są kierownicą oraz przyciskami przód tył.

Sterowanie: kierownica
Zasilanie: akumulator.
Udźwig: około 130 kg.
Cena: od 3000 zł brutto.
Zalety: kompaktowa budowa i składana konstrukcja pozwalające na przewożenie nawet niewielkim samochodem osobowym, komfort jazdy, prosta obsługa.
Zastosowanie: Schodołazy sprawdzają się w każdych warunkach. Można ich używać do pokonywania schodów zewnętrznych i wewnętrznych.
Dofinansowanie PFRON: Tak, osoby fizyczne.
Schodołazy to nasz flagowy produkt. Zapewniają swobodę i niezależność. Dzięki nim brak wind w budynkach nie stanowi już  żadnego problemu. Chętnie kupowane przez osoby fizyczne jak i firmy. Schodołazy mogą być wykorzystywane podczas imprez plenerowych, festynów itp.., aby umożliwić osobom z dysfunkcją ruchu wstęp na estradę. Bardzo chętnie korzystają z nich gabinety stomatologiczne, aby zarekomendować się jako przyjazne osobom niepełnosprawnym. Schodołaz może także zostać zakupiony przez dewelopera budującego bloki mieszkalne. Należy w takim przypadku na etapie projektu architektonicznego zaznaczyć jego wykorzystanie w miejsce windy. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić koszty budowy.