pcpr_centrum_pomocy_rodzinie

PCPR – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Niepełnosprawność nie powinna kojarzyć się nigdy z wyobcowaniem i zamknięciem w domu. Osoby niepełnosprawne nie tylko chcą, ale przede wszystkim mogą czynnie uczestniczyć w życiu społeczeństwa. Wiele do zaoferowania na tym polu mają nowinki techniczne. Nowoczesny sprzęt pomaga osobom niepełnosprawnym podwyższyć komfort życia oraz poczuć się nieskrępowanymi przez choćby bariery architektoniczne. Świadomość tego ma wiele osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Wszyscy jednak twierdzą, że zakup odpowiedniego sprzętu wiąże się z dużym wydatkiem i niewielu jest na niego stać. Warto przypomnieć, że istnieje instytucja dofinansowująca zakupy sprzętu specjalistycznego dla osób niepełnosprawnych, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dzięki PFRON specjalistyczny sprzęt dostępny jest dla wszystkich potrzebujących. Warto już dziś zapoznać się pokrótce z formalnościami, dzięki którym możemy otrzymać dofinansowanie. Wbrew panującej opinii o biurokratyzacji w tym zakresie droga ta nie jest wcale ani długa, ani kręta. Po pierwsze należy postarać się o druki z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Placówka taka na pewno znajduje się w każdej gminie w Polsce. Wystarczy użyć odpowiednich narzędzi internetowych, aby wyszukać adres strony www, z której bez problemu można pobrać odpowiednie druki. Nie trzeba wcale osobiście udawać się do PCPR. Odpowiedni formularz wypełnia lekarz. Kolejnym krokiem jest kontakt z firmą zajmującą się sprzedażą sprzętu dla niepełnosprawnych. Wystawia ona odpowiednie zaświadczenia, faktury i dokumenty. Teraz wystarczy komplet wypełnionych druków złożyć w PCPR i czekać na rozpatrzenie wniosku. Dofinansowanie może sięgać nawet 95 procent ceny sprzętu. Nowoczesne, mobilne i niezwykle funkcjonalne urządzenie, jakim jest schodołaz, możemy kupić przy wkładzie własnym wynoszącym zaledwie 700 zł! PFRON dofinansowuje nie tylko sprzęt nowy. To bardzo cenna informacja, gdyż używane urządzenia są tańsze, a jednocześnie niezawodne i często objęte gwarancją.pfron_panstwowy_fundusz_rehabilitacji_osob_niepelnosprawnych
Wnioski najlepiej składać na początku roku kalendarzowego. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie o dochodach oraz ofertę na sprzęt na który będą przyznane środki z dofinansowania. To są oczywiście podstawowe dokumenty o które zapyta urzędnik przy składaniu wniosku. Trzeba jednak się liczyć z tym, że w odpowiednim PCPRze mogą poprosić nas o dodatkową dokumentację i też dlatego warto choćby telefonicznie przeprowadzić rozmowę z osobą odpowiedzialną za przyjmowanie wniosków i na wstępie zapytać o całą dokumentację, jaką należy przygotować podczas procesu staranie się o dopłaty z PFRON.
Przypominamy o dofinansowaniach już dziś, aby można było zawczasu zebrać potrzebną dokumentację, sprawdzić ceny sprzętu, a także zabezpieczyć odpowiednie fundusze w domowym budżecie. Każdy chce podwyższyć komfort życia, a z dofinansowaniem z PCPR każdego jest na to stać. Złożenie wniosku nic nie kosztuje, za to sprzęt specjalistyczny przynosi wiele korzyści i zadowolenia!

Jeśli masz pytania odnośnie urządzeń na które można otrzymać środki zadzwoń do nas!

Postaramy się podpowiedzieć w jaki sposób otrzymać dofinansowanie tel.: 606 248 022