krzeselko_winda_dla_niepelnosprawnychDzisiejsze czasy to okres rozwoju technologicznego na każdym poziomie naszego życia, wielokrotnie doświadczamy tego nie będąc nawet świadomym takiej sytuacji. Nowoczesne technologie w służbie człowieka to codzienność, co ważne pomagają one już nie tylko osobom zdrowym, ale coraz częściej również niepełnosprawnym. Ludzie z dysfunkcją ruchu nie są już dziś skazani na wózek inwalidzki, pochylnie czy windę dostępną jedynie w budynkach i miejscach publicznych. Obecnie rynek oferuje mnogość urządzeń poprawiających komfort życia osób starszych i niepełnosprawnych. Dzięki doświadczeniu jakie posiada nasza firma zawsze staramy się dobrać najbardziej właściwy sprzęt dla osoby zwracającej się do nas o pomoc.

winda_krzeselkowa_otolift

Winda krzesełkowa Otolift na torze krzywoliniowym

Jednym z takich urządzeń jest krzesełko dźwigowe zwane również windą krzesełkową. Urządzenie pokonujące liczne kondygnacje w sposób łatwy i bezpieczny kończy z barierami architektonicznymi w naszym domu. Tam gdzie nie można zamontować „klasycznej” windy z powodu braku możliwości wybudowania szybu, nasze krzesełko sprawdzi się idealnie. Winda krzesełkowa umożliwiająca pokonywanie kilku pieter, jednak jej cena to dość spory wydatek finansowy z pomocą w tym przypadku przychodzi Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych, który dofinansowuje nawet do 95 procent kosztów danego projektu.

Krzesełko dźwigowe na torze krzywoliniowym jest urządzeniem przygotowywanym pod konkretne schody, dlatego nie ma możliwości znalezienia takiego sprzętu na rynku wtórnym.

Przed instalacją naszego krzesełka muszą zostać przeprowadzone precyzyjne pomiary na schodach po których będzie poruszała się winda, podczas mierzenia nasi pracownicy ustalają również wszystkie szczegóły dotyczące pracy i wyglądu urządzenia. Po tym najczęściej przygotowujemy ofertę zawierającą cenę krzesełka. Jeżeli klient ma zamiar starać się o dofinansowanie to kosztorys jaki przekazujemy jest potrzebny do przedłożenia w oddziale PFRON. Po zaakceptowaniu warunków cenowych przez klienta pomiary są wysyłane do fabryki, która potrzebuje 4 tygodni na wyprodukowanie i dostarczenie do klienta. Krzesełko schodowe przyjeżdża kurierem na miejsce instalacji. Montaż jest prowadzony przez doświadczonych instalatorów i najczęściej zajmuję około 6 do12 godzin w zależności od długości toru jezdnego.

winda_krzeselkowa_na_torze_z_zakretamiKrzesełko dźwigowe czyli winda krzesełkowa jest nowoczesnym urządzeniem produkowanym przez Holenderską firmę Otolift, która posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkowaniu tego typu urządzeń. Krzesełko jak już wspomnieliśmy wcześniej porusza się po torze krzywoliniowym mocowanym do stopni schodów. Wagonik jezdny jest wykonany z doskonałych jakościowo materiałów, co gwarantuje długoletnie i bezproblemowe użytkowanie. Obsługa jest prosta i bezpieczna dla korzystającego z windy, a sterowanie nią odbywa się za pomocą joysticków lub pilotów zdalnego sterowania.

Film poniżej obrazuje zasadę działania windy krzesełkowej. Masz pytanie zadzwoń do nas Grzegorz tel.: 606 248 022, Rafał tel.: 692 449 474  pomożemy wybrać odpowiednie urządzenie.