winda_na_klatce_schodowej

Winda krzesełkowa na klatce schodowej w bloku

Wielopoziomowy dom jednorodzinny jest marzeniem większości z nas. Wygoda, komfort, przestrzeń, oto z czym się najczęściej kojarzy. Mniej zamożnym wystarcza mieszkanie w bloku. Zwykle kupuje się je, gdy pokonywanie kilku pięter bez windy nie nastręcza trudności, a często traktowane jest jako doskonały trening tężyzny fizycznej. Ważne, że mamy własny kąt!

Przychodzi jednak taka chwila, kiedy kilka poziomów jednorodzinnego domu lub kondygnacji bloku mieszkalnego zaczyna nam doskwierać. Wypadek, choroba czy chociażby upływ czasu skutecznie odbierają siły i chęci do wspinaczki po schodach. Instalacja windy nie wchodzi w rachubę, bo ograniczeniem są nie tylko przepisy budowlane, ale także koszta, a w przypadku bloku – konstrukcja klatki schodowej, której naruszyć się nie da i brak miejsca na szyb windy.

W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem są windy krzesełkowe na torach krzywoliniowych. Mogą być one montowane zarówno na schodach kręconych, jak i zabiegowych. Ilość kondygnacji w zasadzie nie ma tu znaczenia. Winda taka przewiezie nas przez wszystkie kondygnacje domku rodzinnego i bloku mieszkalnego. Sami wybieramy skąd i dokąd ma prowadzić jej tor. Chcemy dostępu do piwnicy? Proszę bardzo! Montujemy windę tak, aby zjeżdżała do piwnicy! Nie mamy potrzeby zjeżdżania tam, to skracamy tor. Krzesełko jest niewielkie i po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. To szczególnie cenna cecha w przypadku montażu windy na klatce schodowej bloku mieszkalnego. Urządzenie jest dyskretne i nie przeszkadza innym mieszkańcom. Nie ma znaczenia czy mieszkamy na drugim, trzecim, czy może czwartym piętrze w budynku bez windy. Jednocześnie dzięki wmontowanemu immobiliserowi mamy pewność, że korzystać z niej będą tylko ci, którym jest to potrzebne. winda_w_blokuKrzesełkiem steruje się wygodnym joystickiem, a radiowy pilot pozwala przywołać je z dużej odległości. Nieważne, na której kondygnacji jesteśmy my, a na której krzesełko. Urządzenie to sprawia, że czujemy się komfortowo we własnym domu jednorodzinnym, ale także poprawia komfort życia w bloku mieszkalnym. Wyjście po zakupy czy choćby na krótki spacer nie jest już niemożliwe! Krzesełko na klatce schodowej nie zajmuje wiele miejsca, gdyż jest składane. W większości bloków mieszkalnych może ono zostać schowane w niszę przy schodach. Windy krzesełkowe zasilane są silnikami elektrycznymi z ładowanymi akumulatorami. Cicha praca, komfort i bezpieczeństwo jazdy to najważniejsze cechy tego nowoczesnego urządzenia. Praca silnika nie zakłóci spokoju innym mieszkańcom bloku ani też nie zirytuje naszych domowników.winda_krzeselkowa_w_bloku

Dzięki dotacjom z PFRON-u windę krzesełkową może zakupić każdy potrzebujący. Wystarczy złożyć wniosek w odpowiedniej placówce i wnieść niewielki wkład własny.

Właściciele domów jednorodzinnych znów mogą korzystać ze wszystkich pięter oraz piwnicy, zaś mieszkańcy bloków uzyskają swobodę w dostępie do swojego mieszkania bez względu na jego usytuowanie – liczba pięter nie ma znaczenia!