Czy można bez kupna stać się właścicielem drogiego urządzenia? Oczywiście, że tak, wypozyczalnia_schodolazow_ndmwystarczy je wypożyczyć! Nie zawsze musimy wydawać duże pieniądze, aby mieć możliwość skorzystania z produktów wyspecjalizowanych. Tak jest właśnie z urządzeniami do likwidacji barier architektonicznych, a dokładnie mówiąc ze schodołazami. Ceny nowych kształtują się w przedziale 14 – 18 tysięcy złotych, co jest dość sporym wydatkiem, używane kupimy z gwarancją i fakturą za 4 tysiące, co też nie jest małą kwotą, warto zatem rozejrzeć się za wypożyczalnią schodołazów.

Wypożyczalnia schodołazów działa na zasadzie doraźnej potrzeby klienta, czasami jest to odbiór osoby bliskiej ze szpitala, tu gdzież odbiór budowlany dewelopera, a innym razem impreza rozrywkowa na której trzeba zabezpieczyć możliwość pokonania barier architektonicznych osobom niepełnosprawnym. W każdym z tych przypadków można skorzystać z wyspecjalizowanej wypożyczalni schodołazów. Wystarczy zlokalizować najbliższą tego typu placówkę i umówić się na wypożyczenie sprzętu w dowolnym terminie. Warto jednak zaplanować wcześniej takie rozwiązanie aby w danym terminie mieć zarezerwowany sprzęt. Zawsze należy jednak korzystać z usługi firmy, która wraz ze schodołazem gwarantuje przeszkolenie personelu z zakresu obsługi urządzenia oraz posiada komplet dokumentacji w postaci certyfikatów – deklaracji zgodności, karty sprzętu medycznego oraz instrukcji obsługi w języku polskim. Wszystkie te kryteria spełnia nasza wypożyczalnia, która mieści się w Nowym Dworze Mazowieckim. Na wizytę w niej można umówić się z Grzegorzem dzwoniąc pod numer telefonu: 606 248 022.

schodolaz_z_wozkiem_inwalidzkimKiedy warto skorzystać z wypożyczalni i na co powinniśmy przy wypożyczeniu zwrócić uwagę? Jak pisałem na początku schodołaz to urządzenie dość drogie, warto zatem wypróbować urządzenie przed zakupem tak, aby po zakupie nie zostać niemile zaskoczonym gdyż okaże się, że schodołaz nie spełnia naszych oczekiwań. Z pomocą przychodzi nam uniwersalność działania schodołaza.

Ponieważ większość wypożyczalni ma sprzęt już kilku, a nawet kilkunastoletni, zachodzi obawa, że dany model oferowany do wypożyczenia nie będzie odzwierciedlał parametrów i gabarytów sprzętu na który my się zdecydowaliśmy. Otóż nie. W zasadzie nie ma znaczenia czy schodołaz jest nowy, czy używany, bo sposób jego „poruszania się” jest w każdym modelu taki sam. Oczywiście możemy osobę prezentującą nam urządzenie dopytać, czy taki i taki model będzie podobnie się zachowywał na naszych schodach. Specjalista znający temat z pewnością odpowie na każde nurtujące nas zagadnienie. Przy zakupie nowych urządzeń otrzymujemy zawsze kompletną dokumentację inaczej jednak może być przy zakupie z rynku wtórnego. Zapytajmy zatem o dokumentację, ułatwi ona nam ewentualne odsprzedanie niepotrzebnego już schodołaza.

Schodołaz jest wykorzystywany dość często, jako tańsza alternatywa dla platformy przyschodowej lub windy pionowej. Przedsiębiorcy budowlani rzadko, bo rzadko, ale czasami zapominają o przepisach dotyczących likwidacji barier architektonicznych w nowo budowanych i remontowanych budynkach. Dowiadują się o takim wymogu już podczas organizowanego odbioru budowlanego, który w przypadku braku danego urządzenia do likwidacji barier architektonicznych jest przez Inspektorów odkładany. Dopiero po zakupie i zainstalowaniu platformy, schodołaza lub windy budynek może przejść odbiór budowlany. Co za tym zrobić jeżeli zapomnieliśmy o tego typu urządzeniu? Możemy kupić, albo wypożyczyć schodołaz! Ważne aby dany sprzęt był odpowiedni przygotowany do przeprowadzenia odbioru. Wiąże się to z przygotowaniem pełnej dokumentacji stwierdzającej dopuszczenie schodołaza do użytku w budynku mieszkalnym lub użytkowym. Certyfikat, karta sprzętu medycznego oraz dokument z przeprowadzenia szkolenia personelu to podstawowe dokumenty potrzebne do przeprowadzenie pozytywnego odbioru budowlanego. Warto zatem zapytać w wypożyczalni, czy przy wypożyczeniu schodołaza dostaniemy wszystkie wymagane dokumenty. Dzięki takiej usłudze zapewnimy sobie odbiór budowlany i zyskamy czas na zakup właściwego urządzenia.

Kolejnym przypadkiem kiedy warto skorzystać z wypożyczenia schodołaza, jest organizacja imprezy masowej w plenerze. Koncert, kabaret oraz różnorakie pokazy i prezentacje wiążą się z postawieniem w centralnej części sceny. Miejsce, które bardzo często jest niedostępne dla osób niepełnosprawnych, a zgodnie z przepisami organizator jest zobowiązany do zapewnienie dostępu do sceny każdemu uczestnikowi w tym również osobom niepełnosprawnym. Jeśli impreza nie ma charakteru cyklicznego w danym miejscu, nie warto wydawać pieniędzy na zakup schodołaza, można go po prostu wypożyczyć i problem mamy z głowy. Niektóre wypożyczalnie na życzenie organizatorów, zapewniają kompleksową obsługę takich imprez poprzez wynajem urządzenia wraz z personelem zapewniającym bezpieczne użycie sprzętu. Płacimy wtedy więcej, ale nie przejmujemy się ewentualnym błędem w prowadzeniu schodołaza.

schodolaz_w_plenerze

Schodołaz z plenerze

Podobnie jest przy organizacji sympozjów, zjazdów czy też odczytów przeprowadzanych w zabytkowych wnętrzach i pomieszczeniach, które nie posiadają wind czy podnośników. Jest tak ponieważ konserwator zabytków rzadko godzi się na ingerencję w strukturę takich budynków. Dlatego jeśli nie ma na miejscu windy, a możemy się podczas takiego spotkania spodziewać osób niepełnosprawnych dobrze jest rozważyć wynajęcie schodołazu.

Jeśli chcesz wypożyczyć urządzenie nasza wypożyczalnia służy pomocą, wystarczy zadzwonić pod nr 606 248 022, a nasz konsultant techniczny z przyjemnością odpowie na każde Państwa pytanie dotyczące schodołazów kroczących i gąsienicowych.

Wypożyczalnia schodołazów w Nowym Dworze Mazowieckim oferuje również sprzedaż sprzętu do likwidacji barier architektonicznych w postaci wind krzesełkowych, platform przyschodowych oraz schodołazów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.