dofinasownie_pefron_koniec_2016Wielu osobom niepełnosprawność kojarzy się z kalectwem i ułomnością, które nie pozwalają na zwyczajne życie w społeczeństwie. Tymczasem dzięki wykorzystaniu nowinek technologicznych osoby niepełnosprawne mogą czuć się swobodnie, realizować swoje pasje, marzenia i plany. Sprzęt specjalistyczny jest stosunkowo drogi, więc zapewnienie komfortu życia nie jest łatwe. Z pomocą przychodzi PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki wielu programom pomocowym osoby niepełnosprawne przy niewielkim wkładzie własnym i znikomym obciążeniu budżetu domowego mogą kupić specjalistyczny sprzęt. Warto jest o tym przypomnieć także i dziś, choć niektórzy twierdzą, że koniec roku nie sprzyja dofinansowaniom. W wielu przypadkach jest to pogląd mylny, gdyż właściwe instytucje posiadają pod koniec roku niewykorzystane rezerwy finansowe. Warto więc zainteresować się programami dofinansowań sprzętu specjalistycznego dla osób niepełnosprawnych. Formalności nie jest aż tak wiele, jak można byłoby się spodziewać. Ich załatwienie nie jest aż tak skomplikowana, a nagrodą może stać się dofinansowanie do 95 procent kosztów zakupu urządzenia.

pefron_dofinansowanie_koniec_roku_2016Po pierwsze należy znaleźć właściwą dla swojego miejsca zamieszkania placówkę pomocy. Zwykle są to tzw. PCPR-y, czyli Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie lub MOPS-y, czyli Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Większość z nich, jeżeli nie wszystkie, posiadają strony internetowe, więc wyszukanie ich nie jest niczym trudnym. Ze strony internetowej tych instytucji wystarczy pobrać odpowiednie wzory dokumentów. To kolejny plus, bo można to zrobić bez ruszania się z domu. Zwykle wnioski zawierają kilka formularzy: dane osobowe wnioskodawcy, opinia lekarza i dokumenty związane ze sprzętem. Pierwszy wypełniamy sami pamiętając, aby dołączyć m. in. Zaświadczenie o niepełnosprawności czy dokumenty potwierdzające wysokość dochodów. Kolejnym krokiem jest wizyta u lekarza, który wypełnia krótką dokumentację. Następnie należy wybrać sprzęt oraz firmę, która jest jego dystrybutorem. Warto tu zaznaczyć, że dofinansowanie może zostać przyznane zarówno na sprzęt nowy jak i używany. Jest to niezwykle istotne, gdyż bardzo często sprzęt używany jest w doskonałym stanie, gdyż został specjalnie odnowiony przez konkretną firmę i nierzadko jest objęty gwarancją, a przede wszystkim ma niższą niż nowe urządzenia cenę. Wysokość dofinansowania ze środków PFRON może sięgać nawet 95 procent ceny urządzenia!

dofinansowanie_koniec_roku_2016_schodolazWnioskować można o dofinansowanie zakupu wind krzesełkowych, platform schodowych czy schodołazów. Wszystkie te urządzenia wydatnie poprawiają komfort życia osób niesprawnych ruchowo i ułatwiają codzienną egzystencję. Aby wybrać odpowiednie urządzenie można w dowolnej chwili zadzwonić do naszej firmy, a z przyjemnością nasi konsultanci doradzą wybór najodpowiedniejszego sprzętu. Przy staraniu się o dofinansowaniu pomagamy również w załatwianiu dokumentacji poprzez pokierowanie osoby składającej wniosek do właściwej komórki rządowej. Wbrew pozorom skompletowanie dokumentacji nie jest, aż tak trudne jakby można było się spodziewać, a co bardzo ważne informację o ewentualnych środkach dofinansowania można otrzymać jeszcze przed złożeniem wniosku. Warto zatem pytać o środki na zakup na sprzęt do likwidacji barier architektonicznych nawet pod koniec roku budżetowego, bo może się okazać, że PFRON dysponuje jeszcze znaczną pulą pieniędzy na ten cel.

W przypadku pytań o dofinansowanie z PFRON proszę dzwonić pod numer 606 248 022 z przyjemnością pomożemy w załatwianiu formalności i skompletowaniu dokumentacji. 

PFRON dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych.