montaz_schodolaza

Serwis schodołaza

Schodołazy, to chyba najtańszy i najprostszy sposób na likwidację barier architektonicznych. Często z takiego rozwiązania korzystają przedsiębiorcy, jak również osoby prywatna. To urządzenie idealnie sprawdza się w miejscach publicznych oraz domach prywatnych. Generalnie schodołaz jest urządzeniem uniwersalnym. Jego wielką zaletą są kompaktowe wymiary oraz mobilność. Korzystać z niego możemy w dowolnym miejscu i każdym momencie, ponieważ użytkownik może go zabrać ze sobą prawie wszędzie.

Jest jednak kilka rzeczy o których potencjalny właściciel schodołaza wiedzieć powinien.

schodolaz_kroczacy

Schodołaz kroczący

Często dzwoniąc do nas klienci pytają jak montuje się schodołaz, jakie powinny być schody i czy trzeba coś przerabiać w ich konstrukcji. Przy schodołazie nie istnieje taka czynność jak montaż. Zarówno schodołazy kroczące, jak i gąsienicowe są urządzeniami mobilnymi, co z oczywistych względów eliminuje w jakikolwiek przytwierdzanie schodołaza do schodów. Ważnym jednak jest kąt nachylenia schodów nie może on być zbyt stromy 36-40 stopni dla schodołazów gąsienicowych oraz aby wysokość pojedynczego schodka dla schodołazów kroczących nie przekraczała 21 centymetrów. Obsługa transportera schodowego jest co prawda banalnie prosta, jednak warto przed użyciem takiego sprzętu zapoznać się z instrukcją obsługi. Dobrym rozwiązaniem przed pierwszą jazdą schodołazem jest obejrzenie filmu instruktażowego na YouTubie. Zobrazuje to nam działanie urządzenia. Obowiązkowo natomiast należy przestrzegać zasady: zanim posadzę pasażera na schodołaz muszę znać jego możliwości. Wiąże się to z tym, aby przed właściwym użyciem urządzenia nauczyć się nim posługiwać swobodnie i bezpiecznie. Warto zatem poświecić dwie, może trzy godziny na taką naukę.

Klienci nasi pytają również o serwisowanie schodołazów. Właściwie nie ma takiej potrzeby. Jeżeli urządzenie jest prawidłowo eksploatowane, to z pewnością posłuży nam wiele lat. Jednak warto zwrócić uwagę na najbardziej newralgiczną rzecz w schodołazie jaką jest akumulatorowy system zasilania. Baterie, aby działały niezawodnie muszą być cyklicznie przynajmniej raz na tydzień ładowane. Taka czynność w zależności od poziomu rozładowanie akumulatorów może potrwać do 6 godzin, jeżeli zapomnimy o odłączeniu ładowarki nic się nie stanie, śmiało możemy pozostawić urządzenie na dłuższy czas. Pamiętać jednak musimy aby podczas tego procesu urządzenie było pod kontrolą.

schodolaz_gasienicowy

Schodołaz gąsienicowy

Serwis natomiast z pewnością będzie potrzebny wtedy, kiedy zauważymy jakieś niepokojące objawy w naszym sprzęcie. Spowolnienie transportera podczas jego pracy, kołysanie urządzeniem, czy po prostu nienaturalne dźwięki przy pokonywaniu schodów, to czynniki które powinny zmusić nas do sprawdzenia schodołaza. Wystarczy wtedy zadzwonić pod nr tel.: 606 248 022 lub wysłać mejla pod adres info@używane-schodolazy.pl z opisanym problemem. Usterki tego typu zdarzają się niezwykle rzadko, ale jeśli już zaistnieją, nie wolno ich bagatelizować. Z naszego doświadczenia wynika, że mimo wszystko najczęstszą usterką schodołazów jest awaria akumulatorów. Wynika to z tego, że kiedy sprzęt jest mało używany, to i niezbyt często jest też doładowywany, co skutkuje oczywiście całkowitym rozładowaniem baterii. A to może pociągnąć za sobą wymianę akumulatorów na nowe.

Konserwacja i czyszczenie schodołaza. Wedle zasady „czysta maszyna porusza się płynnie” warto zadbać o odpowiednią konserwację sprzętu. Możemy to robić sami, używając do tego domowych środków czystości (nie inwazyjnych i nie silnie „żrących”). Robimy to ostrożnie, przecierając urządzenie miękką szmatką, lekko zwilżoną. Starajmy się tego typu czynność powtarzać w miarę jej konieczności. Kiedy schodołaz jest używany wewnątrz budynku nie musimy robić tego często, jednak jednostka pracująca na zewnątrz podczas zmiennych warunków pogodowych może wymagać cyklicznego czyszczenia.

Do dezynfekcji jeśli jest to wymagane powierzchnie urządzenia mogą być czyszczone za pomocą środków na bazie alkoholu, oczywiście wcześniej należy zapoznać się ze składem chemicznym danego środka.

Czego podczas czyszczenia i konserwacji nie należy robić ze schodołazem?! Nie należy, a wręcz zabrania się podczas tych czynności używania wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących.

Jeżeli będziecie Państwo pamiętać o tych kilku ważnych informacjach podczas użytkowania swojego schodołaza z pewnością będzie on Państwu służył przez wiele lat. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mejlowy:

Konsultant Techniczny:

Telefon kontaktowy: 606 248 022

E-mail: info@używane-schodołazy.pl