Wypożyczalnia schodołazów Nowy Dwór Mazowiecki

Schodołazy kroczące jak i gąsienicowe, to urządzenia których ceny są dość wysokie sięgające nawet kilkunastu tysięcy w przypadku rynku pierwotnego. Można oczywiście kupić sprzęt używany, ale to też wydatek kilku tysięcy. Co zatem zrobić kiedy tak naprawdę urządzenie czyli w tym wypadku schodołaz jest nam potrzebny na kilka dni, albo kilka godzin? Bo trzeba odebrać wujka ze szpitala, zabezpieczyć imprezę pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych lub po prostu sprawdzić przed zakupem jaki schodołaz sprawdzi się na naszych schodach. Nie musimy od razu wydawać mnóstwa pieniędzy na rzecz, która potrzebna nam dosłownie na chwile! Wystarczy skorzystać z wypożyczalni schodołazów Nowy Dwór Mazowiecki.

Na co najczęściej i z jakim przeznaczeniem są wypożyczane schodołazy? W zasadzie pomysłowość wypożyczających jest ogromna jednak pożyczający wykorzystują schodołazy głownie do:

  • ODBIORÓW BUDOWLANYCH

  • IMPREZ MASOWYCH

  • POTRZEB INDYWIDUALNYCH

  • POKAZÓW I PREZENTACJI

Odbiór budowlany – przed oddaniem budynku nowo budowanego lub remontowanego do użytku właściciel czy też administrator nieruchomości musi być przygotowany na odbiór budowlany. Odbiór budowlany składa się z kilku etapów, my jednak skupimy się na aspekcie likwidacji barier architektonicznych. Wymogiem jest, że każdy budynek użyteczności publicznej musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ważne są tutaj pomieszczenia adaptowane na te potrzeby jak choćby łazienki, jednak równie ważną, jak nie ważniejszą sprawą jest dostępność do poszczególnych kondygnacji. Dzięki schodołazom mamy możliwość spełnienia tych warunków, a tym samym otrzymamy pozytywną decyzję podczas odbioru budowlanego. Po zaakceptowaniu wybranego sprzętu do likwidacji barier architektonicznych zyskujemy czas na jego zakup.

Schodołazy sprawdzają się praktycznie na każdych schodach.

Imprezy masowe – czyli takie w których każdy ma prawo uczestniczyć. Ważnym aspektem podczas urządzania tego typu uroczystości jest dostosowanie newralgicznych miejsc do potrzeb osób niepełnosprawnych. Imprezy tego typu najczęściej organizowane są w plenerze, ale bywają również aranżowane w zabytkowych wnętrzach, które bardzo często nie posiadają na wyposażeniu urządzeń do likwidacji barier architektonicznych. Rozwiązaniem na owe bolączki jest oczywiście wypożyczenie schodolaza. Istnieje możliwość zabezpieczenia kompleksowego organizowanej zabawy poprzez wynajęcie urządzenia wraz z doświadczonym personelem.

Potrzeby indywidualne – to właściwie zdarzenia losowe, wypadające nieoczekiwanie. Bywa, że ktoś łamie nogę, albo jest po operacji i nagle okazuje się, że schody w domu stanowią barierę nie do pokonania z bolesną niedogodnością. Czasami zjawia się u nas babcia lub ciocia, które mają dysfunkcję ruchu i trzeba pomóc takim osobom pokonać kilkanaście schodów między piętrami. Organizujmy wesele lub przyjęcie, gdzie sala balowa usytuowana jest na innym poziomie niż sala bankietowa, a przecież wśród naszych bliskich są osoby starsze, które mogą mieć problemy w pokonywaniach schodów. Jakie rozwiązanie możemy znaleźć na tego typu niespodzianki? Oczywiście wypożyczalnia schodołazów, tutaj doświadczony personel doradzi nam jakie urządznie wybrać oraz przeszkoli z obsługi schodołaza.

Schodołaz z łatwością można schować do bagażnika

Pokazy i prezentacje – warto skorzystać z takiego rozwiązania przed zakupem schodołaza, dzięki temu unikniemy wydania ogromnych pieniędzy na coś, co może nie spełnić naszych oczekiwań. Zamawiając pokaz lub prezentację do domu lub miejsca w którym schodołaz ma być użytkowany w sposób namacalny przekonamy się o skuteczności wybranego sprzętu. Nasz zakup schodołaza stanie się tym samym bezpieczny, a wydane pieniądze będą właściwie zainwestowane.

WYPOŻYCZALNIA SCHODOŁAZÓW Nowy Dwór Mazowiecki oferuje również sprzedaż nowych i używanych schodołazów kroczacych i gąsienicowych.

Jeżeli chcesz o coś zapytać odnośnie schodołazów zapraszamy do kontaktu z nami. Napisz lub zadzwoń do nas.

Telefon: 606 248 022 lub e-mail: info@uzywane-schodolazy.pl