Idzie wiosna, nie każdy jednak może się cieszyć jej urokami. Są ludzie

Schodołaz na schodach zewnętrznych

starsi jak również osoby niepełnosprawne mieszkające w blokach z wielkiej płyty w których nie instalowano wind ani podjazdów dla wózków inwalidzkich podczas ich budowy. Stanowi to teraz nie lada problem dla mieszkańców którzy borykają się dysfunkcją ruchu. Można by rzec, nic prostszego jak zamontować windę ułatwiającą pokonanie pięter. Tak, to z pewnością idealne rozwiązanie, problemem jednak jest cena takiego urządzenia. Kształtuje się ona w dziesiątkach tysięcy złotych. Niestety ta grupa społeczna najczęściej nie jest zbyt majętna, a wspólnota, czy też spółdzielnia mieszkaniowa niechętnie partycypują w kosztach projektu. Jak zatem można rozwiązać istniejący problem? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – należy znaleźć sprzęt który zastąpi windę, będzie tani i prosty w użyciu. Ale czy jest coś takiego?

Oczywiście, że jest! To schodołaz. Może być nowy lub z rynku wtórnego, ważne aby spełnił nasze oczekiwania, czyli sprawdził się na naszych

Schodołaz w parku

schodach i ułatwił nam wyjście z czterech ścian. Przed zakupem urządzenia warto jednak zapoznać się z jego specyfikacją techniczną i jeżeli nie mamy ochoty na czytanie instrukcji obsługi, to należy przynajmniej obejrzeć film przedstawiający pracę schodołaza na schodach. Taka lektura pozwoli nam na zorientowanie się w temacie, a co za tym idzie staniemy się bardziej otwarci na pytania do ewentualnego sprzedawcy. Oczywiście rzetelny oferent powinien poinformować kupującego o ewentualnych mankamentach urządzenia, ale nie oszukujmy się, nie każdy tak robi. Dlatego aby być pewnym, że nie zostaniemy wpuszczeni w przysłowiowe maliny warto wybierać firmę, która oferuje wszelkiego rodzaju urządzenia. Używane schodołazy, a dokładnie portal www.uzywane-schodolazy.pl sprzedaje oraz wypożycza schodołazy nowe, używane, gąsienicowe jak również kroczące. Dzięki temu w sposób szybki i rzetelny jesteśmy w stanie przedstawić najkorzystniejsze rozwiązanie dla każdego potrzebującego. Nasz specjalista Grzegorz Krzemiński pod nr telefonu 606 248 022 o dowolnej porze podpowie i pomoże przy wyborze najlepszego schodołaza.

Jeżeli już choć trochę mamy rozeznanie w temacie warto wybrać odpowiedni sprzęt. Cena schodołaza zależy od tego, czy kupimy nowe, czy też używane urządzenie. Wiadomo fajnie jest kupić coś nowego, ale

Schodołaz łatwo schowa się do bagażnika samochodu.

cena, która średnio wynosi 16 tysięcy nie dla wszystkich jest do przełknięcia. Możemy zatem pomyśleć o kupnie schodołaza z rynku wtórnego. Taki sprzęt powinien nas kosztować w przedziale 3500 – 7000 złotych. Koszt zależny jest od wieku schodołaza, tak jak w przypadku samochodów czym starszy tym tańszy. Na pewno nie warto wybierać tych najbardziej „wiekowych” będą one z wysokim przebiegiem i dużym stażem. I choć pracować mogą dobrze, to w przypadku awarii możemy mieć problem z ewentualnymi częściami zamiennymi. Naprawy i gwarancja to kolejny temat, który obowiązkowo musimy przerobić. Kupujemy schodołazy u sprzedawcy oferującego nam sprzęt z gwarancją i serwisem pogwarancyjnym – wszystko najlepiej mieć na piśmie. Według naszego portalu najlepszym wyborem między jakością, a ceną będzie zakup schodołaza w cenie około 4000 zł. Będzie to schodołaz kroczący około 8 – 12 letni z gwarancją, fakturą oraz pełną dokumentacją dopuszczającą urządzenie do użytkowania na terenie Polski.

Wybieramy zatem urządzenie średnio około dziesięcioletnie za cztery tysiące złotych z gwarancją i fakturą. Teraz równie istotny będzie jego rodzaj. Mamy do wyboru schodołaz gąsienicowy lub kroczący. Z naszego doświadczenia śmiało możemy polecić schodołaz kroczący, jest lekki prosty w obsłudze i najbardziej uniwersalny. Dodatkową jego zaletą jest kompaktowa budowa i możliwość szybkiego rozłożenia, co umożliwia wygodny transport samochodem.

Jeśli przyszły użytkownik posiada grupę inwalidzką, to przysługuje mu dofinansowanie z PFRON na zakupienie takiego sprzętu. Warto rozważyć taka ewentualność. Po otrzymaniu dofinansowania w wysokości 95 procent, koszt takiego urządzenia wyniesie nas jedynie 200 zł.

Przy ubieganiu się środki z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych pośredniczy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej lub Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej. Już dziś warto zadzwonić to wskazanej instytucji i zapytać o możliwość uzyskania dofinansowania do zakupu urządzenia do likwidacji barier architektonicznych.

W przypadku pytań o dofinansowanie prosimy o kontakt również z naszym portalem. Podpowiemy w jaki sposób otrzymać pieniądze na kupno schodołaza i wybierzemy najlepszy sprzęt dla Ciebie lub Twoich bliskich.

Zapraszam do kontaktu ze mną Grzegorz Krzemiński nr tel.: 606 248 022, możesz również do mnie napisać na adres e-mail: info@uzywane-schodolazy.pl