Winda krzesełkowa

Już teraz jest dostępna w Polsce najtańsza nowa winda dla niepełnosprawnych. Na naszym rynku pojawiła się tania winda krzesełkowa, która skutecznie likwiduje bariery architektoniczne w naszych domach, blokach i mieszkaniach. Winda HomeGlide to jedno z najnowocześniejszych urzadzen tego typu w Europie. Kosztuje niewiele jak na tej klasy sprzęt. Jej cena razem z transportem i montażem, to jedynie 9000 zł netto. Jesteś zainteresowany takim urządzeniem? To przeczytaj cały artykuł, bo jeśli cena wydaje Ci się zbyt wysoka, to na końcu tego tekstu podpowiemy Ci, co zrobić żeby kupić windę krzesełkową za kilkaset złotych.

Nowa winda krzesełkowa za tak przystępna cenę jest produkowana w Holandii, urządzenie to charakteryzuje się ciekawym designem i najnowocześniejszą technologią używaną w tego typu sprzęcie. Pomimo swego „młodego wieku” krzesełko HomeGlide jest nagradzane licznymi wyróżnieniami na targach sprzętu rehabilitacyjnego na całym świecie. Skoro eksperci orzekli, że jest to urządzenie godne uwagi, to potencjalny użytkownik może bez dłuższego zastanowienia decydować się na zakup nowej windy krzesełkowej. W końcu dostaje produkt sprawdzony przez rzeczoznawców oraz docenione wśród specjalistów. Chwalą sobie go również korzystający, postrzegając krzesełko HomeGlide jako bezpieczne i niezawodne.

Nowoczesna winda krzesełkowa HomeGlide

Przy licznych testach jakie przechodzi winda krzesełka jednym z ważniejszych jest test bezpieczeństwa użytkowania. Nasze krzesełko jest wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa. Standardem jest posiadanie oczywiście pasów zabezpieczających przed zsunięciem osoby w czasie jazdy krzesełka, ale również zastosowane tutaj czujniki bezpieczeństwa są w stanie zatrzymać windę jeśli pasażerowi „spadnie” noga z podnóżka lub ktoś nieopacznie zostawi na schodach wiadro, torbę z zakupami lub jakikolwiek inna rzecz. Po bezpiecznym zatrzymaniu windy ów przedmiot można usunąć i kontynuować jazdę.

Kolejną zaletą windy krzesełkowej jest jej mechanizm jezdny, który zasila para akumulatorów, co sprawdza się idealnie przy czasowych niedoborach prądu. Po prostu, gdy brak zasilenia w gniazdkach nasz winda może z powodzeniem transportować kilkukrotnie osoby z góry w dół i odwrotnie z dołu do góry. Oczywiście po takim kilku przejazdach musimy dać czas bateriom na podładowanie. Jedną z ważniejszych rzeczy jeśli chodzi o użytkowanie i bezpieczeństwo HomeGlide jest to, że winda jest pod naszą stałą kontrolą. Trzymając dźwignię sterowania pokonujemy swobodnie schody, a gdy tylko chcemy się zatrzymać wystarczy, że puścimy ową dźwignie, a krzesełko łagodnie się zatrzyma. Na koniec w kwestii bezpieczeństwo poruszę temat zastosowanych podczas budowy podzespołów. Każdy element składowy krzesełka został dokładnie przetestowany pod względem niezawodności oraz skuteczności podczas długoterminowego działania.

Winda krzesełkowa HomeGlide ma zastosowane ciekawe rozwiązania, co czyni ją wielce adaptowaną w każdym miejscu. Jedną z takich nowinek jest możliwość zainstalowania na torze jezdnym windy składanej szyny. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca przed schodami, a co za tym idzie swobodna komunikację dla innych użytkowników domu. Oczywiście jest to jeden z licznych przykładów na uniwersalność krzesełka HomeGlide. Na szybko chciałbym podkreślić inne zalety naszej windy. Na pewno jest nią ergonomiczny kształt urządzenia opracowany wspólnie z projektantami oraz użytkownikami podobnych sprzętów. Możliwość złożenia windy w ten sposób, aby nawet na najwęższych schodach zajmowała niewiele miejsca i ułatwiała korzystanie z nich każdemu z domowników. Całość konstrukcji jest lekka i wytrzymała, a prostota montażu gwarantuje nam, że już w kilka godzin od przyjazdu ekipy instalującej będziemy mogli korzystać z windy ciesząc się swobodą poruszania w naszym domu.

Na koniec chciałbym podpowiedzieć potencjalnym kupującym, co zrobić aby winda która kosztuje 9000 zł, była dostępna za 900 zł! Tak dokładnie, dziewięćset złotych za nową windę krzesełkową zapłacimy korzystając z dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Wiąże się to oczywiście ze złożeniem wniosku oraz kosztorysu. Jest to jednak mało skomplikowana procedura, a jeśli nawet mamy jakieś trudności z wypełnieniem dokumentów, to z pewnością pomogą nam w tym pracownicy PCPRu, a kosztorys przygotujemy my, całkowicie za darmo.

Warto zatem już dziś zadzwonić do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy i zapytać o dofinansowanie na zakup urządzenia do likwidacji barier architektonicznych. Podpowiem tylko, że dofinansowanie może wynieść nawet 95 procent kosztorysu. W przypadku pytań o dopłaty z funduszu dla niepełnosprawnych proszę dzwonić pod numer 606 248 022 – Grzegorz Krzemiński, można również napisać mejla na adres info@uzywane-schodolazy.pl z przyjemnością pomożemy w procedurach oraz przy wypełnianiu dokumentów.