Winda krzesełkowa, platforma oraz schodołaz na targach w Poznaniu

Urządzenia takie jak winda schodowa, platforma czy schodołaz można było niedawno obejrzeć na targach VIVA Seniorzy w Poznaniu. Impreza jest organizowana cyklicznie rok w rok i można na niej zapoznać się z licznymi nowinkami ułatwiającymi życie seniorom. W tym roku i my postanowiliśmy zaprezentować na targach urządzenia dla niepełnosprawnych likwidujące bariery architektoniczne. W dalszej części artykułu zostaną one pokrótce opisane. Zapraszamy zatem do lektury.

Targi odbyły się na początku maja bieżącego roku. Prezentowany na nich szeroki wachlarz zagadnień umożliwiał seniorom sprawdzenie swojej kondycji w postaci bezpłatnych badań zdrowotnych, umożliwiał zadbanie o swoją urodę dzięki firmom kosmetycznym czy zorganizowanie wyjazdu wypoczynkowego poprzez agencje turystyczne. Seniorzy mogli również poszerzyć swoją wiedzę o inne ciekawe i mało znane dziedziny i produkty. Jedną z takich ciekawostek była przygotowana oferta Wind Schodowych prezentująca sprzęt do likwidacji barier architektonicznych dla osób starszych w postaci wind krzesełkowych, platform przyschodowych oraz schodołazów. W tym miejscu można zapytać: Kiedy zatem zaczynamy się starzeć i czy takie urządzenia będą nam potrzebne? Zaczynamy się starzeć w momencie, kiedy przestajemy się rozwijać, a rozwój to również chęć bycia na bieżąco z nowinkami technicznymi w sferze seniora, ale również każdej dziedzinie. To czy urządzenia prezentowane w tym artykule będą nam potrzebne jest czasami kwestią przypadku? Jednak wiedza o nich z pewnością nam się przyda. Przecież wokół nas mogą żyć osoby z dysfunkcja ruchu dla których pokonanie kilkunastu schodów jest nie lada wyzwaniem. Mając rozeznanie wśród takiego sprzętu będziemy mogli podpowiedzieć na przykład sąsiadowi jakie kroki powinien przedsięwziąć aby usprawnić sobie życie.

Winda krzesełkowa HomeGlide

Nasz przegląd zaprezentowanych urządzeń na tragach zaczniemy od urządzenia mało znanego w Polsce, a bardzo praktycznego i wygodnego w użytkowaniu. Tym urządzeniem jest krzesełko schodowe HomeGlide. To wspaniałe urządzenie idealnie się nadaje do montażu na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Dzięki niemu pokonamy wygodnie i bezpiecznie schody proste z parteru na piętro. Działa ono jak zwykła winda przemieszczająca się między piętrami z tą jednak różnicą, że nie jedziemy w szybie pionowym, a poruszamy się wzdłuż schodów siedząc wygodnie na fotelu. Zamiast przycisku jak w tradycyjnej windzie piętro-parter w tym przypadku mamy manetkę jazdy góra-dół. No i oczywiście montaż czy instalacja takiego urządzania nie jest ani pracochłonna, ani kosztowna.

Zalety urządzenia HomeGlide:

 • łatwa instalacja po lewej lub prawej stronie
 • nośność czyli udźwig 125 kg
 • dzięki małym rozmiarom zapewnia bezkolizyjną komunikację na schodach
 • możliwe sterowanie również przy pomocy pilotów zdalnego sterowania
 • wygodny fotelik
 • zastosowane pasy bezpieczeństwa
 • niskie koszty eksploatacji
 • możliwa jazda krzesełkiem przy niedoborze prądu
 • najkorzystniejsza cena od 9 000 zł netto.

Platforma dla niepełnosprawnych Ascendor

Kolejnym urządzeniem zaprezentowanym w Poznaniu była platforma przyschodowa Ascendor umożliwiająca pokonywanie pięter osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Platforma jest gabarytowo większa od krzesełka schodowego z racji tego, że wjeżdża się na nią wózkiem tradycyjnym lub elektrycznym. Potrzebuje również szerszych schodów i jest montowana najczęściej w blokach z wysokim parterem oraz w miejscach publicznych. Tak jak w przypadku windy krzesełkowej istnieją tutaj wersje zewnętrzne i wewnętrzne. Platformy mogą się poruszać po torze jezdnym prostym lub torze krzywoliniowym. Nasze platformy są w pełni automatyczne. Sterowanie, rozkładanie, przywoływanie te wszystkie czynności obsługiwane są za pomocą pilota zdalnego sterowania. W zależności od miejsca przed schodami oraz dla wygody użytkownika urządzenie można skonfigurować tak, aby wjazd na platformę odbywał się z boku lub na przelot. Platforma Ascendor wyróżnia się również pod względem bezpieczeństwa pracy posiadając liczne systemy bezpieczeństwa gwarantujące łatwe i bezawaryjne korzystanie z urządzenia. Ceny platform wraz z instalacją zaczynają się od trzydziestu paru tysięcy netto w zależności od modelu.

Zalety platformy Ascendor:

 • gwarancja nawet 5 letnia
 • płaska konstrukcja czyli oszczędność miejsca na kalatce schodowej
 • zabezpieczony dostęp przed osobami niepożądanymi
 • eleganckie wykonanie
 • tor jezdny, a dokładnie jego górna cześć może służyć jako poręcz
 • cicha praca urządzenia podczas jazdy
 • automatyczne bramki bezpieczeństwa
 • diagnostyczny wyświetlacz lcd

Schodołaz do jazdy między piętrami

Schodołaz kroczacy był trzecim urządzeniem zaprezentowanym przez firmę Windy Schodowe podczas poznańskich targów. Schodołazy, to niezwykłe urządzenia do pokonywania barier architektonicznych, a ponad to posiadają mnóstwo zalet. Po pierwsze potrafią pokonywać do 300 stopni schodów, po drugie nie wymagają instalacji ani montażu na schodach, po trzecie są lekki, zwrotne i łatwo rozkładalne. Największym plusem tych urządzeń jest oczywiście ich mobilność, dzięki czemu możemy je zabrać dosłownie w dowolne miejsce. Występują w wersji z dołączanym wózkiem inwalidzkim lub fotelikiem w zależności od preferencji klienta. Cena to około 16 000 zł brutto, co z pewnością jest dużą przeszkodą w zakupie tego urządzenia. Mamy jednak i dobrą wiadomość. U nas dostępne są schodołazy używane w najniższej cenie. Za 3500 zł kupicie Państwo sprzęt co prawda z rynku wtórnego, ale z gwarancją i kompletem dokumentacji. Schodołazy zasilane są akumulatorowo, a ich ładowanie odbywa się za pomocą ładowarki. Jest to tak prosta czynność jak ładowanie telefonu komórkowego. Ważną informacją dla przedsiębiorców budowlanych jest taka, że schodołazy nie wymagają nadzoru Urzędu Dozoru Technicznego.

Zalety schodołazów:

 • mobilność
 • kompaktowy rozmiar
 • niskie koszty eksploatacji
 • łatwa obsługa
 • najniższa cena w wersji używanej
 • możliwość użytkowania na zewnątrz i wewnątrz budynku

Przedstawiane powyżej urządzenia były eksponowane na targach Viva Seniorzy w Pozaniu. Jeżeli interesuje Cię winda krzesełkowa HomeGlide, platforma Ascendor lub schodołaz Scalamobil zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 606 248 022. Możesz również napisać do nas pod adres e-mail: info@uzywane-schodolazy.pl

Zapraszamy.