Schodołaz używany…

Uniwersalny schodołaz gąsienicowy

Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży używanych schodołazów, ale nie tylko używanych. Na życzenie klientów oferujemy również sprzęt nowy, po atrakcyjnych cenach. Schodołaz Białystok, Łódź, Ciechanów, Ostrołęka, Siedlce, Łomża, Bydgoszcz, Płock, Toruń nasze urządzenia docierają wszędzie i wszędzie sprawdzają się idealnie. Schodołazy są na tyle uniwersalne, że można je używać wewnątrz, na zewnątrz w miejscu pracy i wypoczynku, prywatnie oraz służbowo.

JAK POKONAĆ SCHODY NA WÓZKU INWALIDZKIM?

Zastanawiasz się jak pokonać schody na wózku inwalidzkim ? Nic prostszego, po

Schodołaz kroczący z wózkiem inwalidzkim

prostu wystarczy skorzystać z urządzenia zwanego schodołazem czy też transporterem schodowym. Przesiadając się na odpowiedni fotelik lub podpinając swój wózek inwalidzki możemy w ciągu kilku minut pokonać schody z wózkiem inwalidzkim lub bez w zależności od posiadanego modelu schodołaza. Najczęściej schodołazy dzielą się na dwa rodzaje – są gąsienicowe i kroczące. Te pierwsze umożliwiają podpięcie swojego wózka pod siebie, drugie natomiast oferują już zintegrowany wózek inwalidzki lub fotelik na który musimy się przesiąść. Oba urządzenia nadają się do użytku prywatnego jak również w miejscach publicznych. Schodołazy są lekkie, zwinne i mobilne. Niestety jest jedna rzecz o której należy pamiętać, potrzebują na kilka minut osoby drugiej do obsługi.

CZYM ZASTĄPIĆ WINDĘ?

Schodołaz kroczacy dawniej sherpa teraz liftkar

Ze względu na specyficzną funkcjonalność, ale i swoistą wygodę użytkowania często schodołazy kroczące jak również gąsienicowe są kupowane w zastępstwie platform i podnośników pionowych czynnik ekonomiczny przemawia właśnie za schodołazami. Czym zastąpić windę? Oczywiście schodołazem. Schodołazem, który kosztuje nawet w nowej wersji pięciokrotnie mniej niż tradycyjna winda, a w miejscach użyteczności publicznej sprawdza się idealnie. Jak wcześniej pisałem schodołazy potrzebują do pełnej funkcjonalności obsługi, a jak wiadomo w tego typu budynkach jest personel, który w każdej chwili służy pomocą osobie niepełnosprawnej. Wystarczy przy schodach zamontować dzwonek którym można przywołać osobę odpowiedzialną za obsługę schodołaza. I pomoże osobie niepełnosprawnej pokonać schody. Wybierając schodołaz nie musimy martwić się o miejsce instalacji, bo to urządzenie jest mobilne i wystarczy je dowieźć do wyznaczonej lokalizacji. Szkolenie personelu trwa 45 minut i w tak szybkim czasie możemy udostępnić osobom niepełnosprawnym daną przestrzeń, która była dotychczas niedostępna dla  inwalidów.

W JAKICH MIEJSCACH UŻYWA SIĘ SCHODOŁAZY NAJCZĘŚCIEJ

Schodołazy kupują wszyscy od osób prywatnych po instytucje państwowe. Alternatywa

Schodołaz dla dziecka – wersja specjalistyczna

windy jako tańsze rozwiązanie czyli schodołaz jest kupowany do przedszkola, szkoły, uczelni wyższej. Nasze schodołazy użytkują banki, kina, teatry. Idealnie sprawdzają się schodołazy w gabinetach lekarskich, przychodniach. Ich cechy zapewniają dostosowanie praktycznie każdego miejsca do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo jeśli planujemy odbiór budynku – czyli odbiór budowlany po zakończonym remoncie lub budowie schodołaz w pełni nadaje się jako urządzenie do likwidacji barier architektonicznych. Poza tym schodołaz jest wygodny w użytkowaniu, tani w zakupie i eksploatacji ponieważ nie podlega Urzędowi Dozoru Technicznego. To kolejna zaleta schodołaza. Szczególnie dla przedsiębiorcy, który nie musi płacić za kolejną wizytę urzędnika.

JAKI SCHODOŁAZ WYBRAĆ

Wybór schodołaza jest banalnie prosty i może się odbyć telefonicznie po konsultacji ze specjalistą. Wystarczy wcześniej mejlowo lub za pomocą MMSa wysłać

Schodołaz kroczący po odłączeniu fotelika

zdjęcie schodów i miarką zmierzyć podstawę spocznika, a już w ciągu kilku minut otrzymacie Państwo wycenę oraz wybór odpowiedniego schodołaza. W naszej firmie schodołazami zajmuję się Grzegorz Krzemiński. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem technicznym pod numerem telefonu: 606 248 022 lub e-mail’owo: info@uzywane-schodolazy.pl

Schodołaz kroczący i gąsienicowy oba te schodołazy dostarczane są przez naszą firmę do miejscowości: Chełm, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Przemyśl, Tarnów, Tarnobrzeg, Siedlce, Włocławek, Sieradz, Częstochowa, Wrocław, Gdańsk oraz w dowolne miejsce wskazane przez klienta.