Schodołaz specjalistyczny

Schodołazy czyli urządzenia do pokonywania schodów zwane również transporterami schodowymi dzielą się na gąsienicowe i kroczące. Warto jednak wiedzieć, że jako sprzęt specjalistyczny te drugie czyli kroczące występują dodatkowo w różnego rodzaju konfiguracjach. Takie rozwiązania sprawiają, że schodołazy są urządzeniami wszechstronnymi w funkcjonalności i różnorakimi w budowie. W tym artykule chciałbym zaprezentować Państwu kilka rodzajów schodołazów kroczących, opisać zalety oraz najczęstsze ich zastosowanie.

SCHODOŁAZ KROCZĄCY Z WÓZKIEM

Schodołazy z wózkiem inwalidzkim są najpopularniejszymi urządzeniami. W zasadzie można użytkować w każdymi miejscu. Czy jest to dom mieszkalny, czy też gabinet lekarski sprawdza się tutaj idealnie. Zaletą tego typu urządzenia jest odczepialny w pełni funkcjonalny wózek inwalidzki. Po pokonaniu schodów można łatwo i szybko odłączyć wózek i przetransportować pacjenta do dowolnego pokoju przyjęć. Dodatkowo taki schodołaz wraz ze składanym wózkiem można łatwo przewieźć w bagażniku samochodu w dowolne miejsce.

SCHODOŁAZ KROCZĄCYCY Z KRZESŁEM

Schodołazy wyposażone w krzesło najlepiej sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach w blokach. Ławo jest nim poruszać się w naszych czterech kątach, a kompaktowy rozmiar krzesła sprawia, że nie mamy kłopotu z ustawieniem tego dodatkowego „mebla” w pokoju. Równie dobrze radzą sobie one w domach prywatnych w których na piętra prowadzą schody zabiegowe lub kręcone. Ze względu na niewielkie gabaryty podczas jazdy potrzebują równie niewiele miejsca podczas pokoywanie schodów.

SCHODOŁAZ KROCZĄCY ZE SKŁADANYM FOTELIKEM

Rzadko się spotyka tego typu schodołazy jest to z pewnością spowodowane tym, że na taki sprzęt jest dość małe zapotrzebowanie osób prywatnych. W użytkowaniu jednak jest to w pełni funkcjonalny schodołaz. Idealnie sprawdza się na przykład w ambulansach przewożących pacjentów na dializy. Zajmuje niewiele miejsca jest bardzo lekki, a jego złożenie i rozłożenie zajmuje kilkadziesiąt sekund.

SCHODOŁAZ KROCZĄCY ZE SPECJALISTYCZNYM SIEDZISKIEM

Tego typu schodołazy są z reguły przystosowywane do indywidualnych potrzeb. Dokładnie mówiąc siedzisko w tym sprzęcie jest na tyle modyfikowane, aby osoba z niego korzystająca miała jak najwyższy komfort podczas pokonywania schodów. Ze względu na swoje właściwości urządzenie takie jest dość drogie i mało spotykane na rynku wtórnym.

SCHODOŁAZ KROCZĄCY Z PŁOZAMI

To dość uniwersalny schodołaz, ale jego przeznaczeniem są głównie schody proste. Zajmuje sporo miejsca podczas wjazdu i ciężko nim się manewruje na zakrętach. Ma jednak podstawową zaletę, można do niego podpiąć praktycznie każdy wózek. Mowa tu oczywiście o standardowych wózkach inwalidzkich. Z każdym innym możemy mieć problem i warto przed zakupem takiego sprzętu przetestować go pod tym kątem.

Jeżeli któryś z przedstawionych tutaj schodołązów zainteresował Państwa zapraszam do kontaktu ze mną Grzegorz Krzemiński tel.: 606 248 022.

Postaram się doradzić gdzie i jakie urządzenie kupić tak aby spełniło ono Państwa oczekiwania.

Zapraszam