Rozłożony schodołaz kroczacy

W dzisiejszych czasach dostęp do wszelkiego dobra jest nieograniczony. Każdy z nas podejmując decyzję o zakupie czegokolwiek ma do dyspozycji potężny dom handlowy jakim jest internet. To w nim przed sięgnięciem do portfela możemy obejrzeć setki, a nawet tysiące ofert tego samego lub spełniającego podobne funkcję przedmiotu. Istota w tym, aby wybrać coś co spełni nasze oczekiwania, sprawdzi się podczas eksploatacji i posłuży nam długo. Podobnie ma się ze sprzętem jaki jest schodołaz. Warto dlatego zapoznać się z kilkoma ważnymi poradami przy wyborze takiego sprzętu.

Gdy potrzebujemy urządzenia do różnych lokalizacji.

Schodołaz to oczywiście urządzenie do pokonywania barier architektonicznych w dowolnym miejscu. Daje on nam taką możliwość ponieważ jest w miarę lekki i „rozbieralny”,a dzięki temu możemy go szybko rozłożyć na kilka części i spakować do bagażnika samochodu.

Jeśli zatem potrzebujemy sprzętu, który często będziemy przewozić warto kupić schodołaz kroczący, którego waga nie przekracza 25 kilogramów, a gabaryty są dość kompaktowe. Na sprzęt bardziej stacjonarny nadawać się będzie schodołaz gąsienicowy, którego waga mieści się w przedziale 40 do 55 kilogramów.

Kiedy waga pasażera jest wyższa niż 80 kilogramów, a sterujący jest osobą starszą.

Udźwig schodołaza standardowo wynosi około 130 kilogramów z doświadczenia jednak wiemy, że obsługa kroczącego schodołaza z pasażerem ważącym powyżej 80 kg może być dla osoby starszej nico uciążliwa. Jest to spowodowane tym, że podczas jazdy schodołaz kroczący jest stabilizowany na rekach osoby kierującej i część wagi osoby wwożonej przekłada się na ramiona „kierowcy”. Aby tego uniknąć wybór nasz powinien paść na schodołaz gąsienicowy. Pokonuje on schody nieco inaczej niż schodołaz kroczący ponieważ jeździ on na gumowych gąsienicach, które rozkładają cały ciężar urządzenia i pasażera równomiernie na stopniach schodów.

Czy na każde schody wjadą schodołazy?

W zasadzie schodołazy nie „boją” się żadnych schodów. Równie dobrze pokonują betonowe, drewniane czy metalowe na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Jednak pomimo swojej uniwersalności schodołazy tak kroczące jak i gąsienicowe mają swoje ulubione środowiska pracy. Ze względy na większe rozmiary schodołaz gąsienicowy lepiej spisuje się na schodach szerokich na których nie ma zbyt wielu zakrętów. Natomiast schodołaz kroczący wręcz przeciwnie. Dobrze sprawdza się na schodach wąskich z licznymi łukami. Oczywiście taki podział jest dosyć prosty i nie zawsze się sprawdza, dlatego też przed zakupem schodołaza warto jest skorzystać z porady specjalisty. Wystarczy zrobić zdjęcie klatki schodowej przesłać do firmy która zajmuje się sprzedażą schodołazów, a odpowiedni ludzie dobiorą nam właściwe urządzenie.

Jaki schodołaz posłuży nam najdłużej?

W zasadzie nie ma na to pytanie odpowiedzi. Warto jednak dobrze dobrać sprzęt do naszych preferencji. Kupić urządzenie od firmy, która na tym polu duże doświadczenie, a ponadto świadczy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Oferuje sprzęt już sprawdzony, znanych marek. Dzięki takiemu wyborowi będziemy cieszyć się długimi latami bezproblemowej eksploatacji naszego schodołaza.

Jeżeli stoicie Państwo przed wyborem schodołaza i nie jesteście pewni, który będzie najodpowiedniejszy? Prosimy o kontakt z nami pod nr tel. 606 248 022 lub mejlowo pod adresem info@uzywane-schodolazy.pl

Z pewnością wybierzemy sprzęt, który spełni Państwa oczekiwania!