Schodołaz SUNWA SA-S

Schodołazy jakie zazwyczaj na rynku możemy spotkać dzielą się na dwie kategorie. Są to schodołazy kroczące i schodołazy gąsienicowe. Jeden jak i drugi jest bardzo pomocnym sprzętem w miejscach, gdzie nie mamy możliwości zainstalować innych urządzeń do likwidacji barier architektonicznych w postaci platform lub podnośników pionowych. Jest jednak tak, że te najpopularniejsze schodołazy mają zazwyczaj udźwig do 130 kilogramów. Co zatem zrobić, gdy potrzebujemy sprzętu o nieco wyższej nośności? Warto rozejrzeć się za schodołazem, którego unos nas zadowoli.

Takim sprzętem jest z pewnością nowość na naszym rynku, urządzenie japońskiej firmy Sunwa o nazwie SA-S. Schodołaz ten charakteryzuje się sporym udźwigiem wynoszącym aż 150 kilogramów. Jest niezwykle masywny, co wydawać by się mogło, że sprawi użytkownikowi trudności w jego prowadzeniu. Nic bardziej mylnego. Choć jego waga wynosi prawie 60 kilogramów, to kierowanie tym sprzętem nie powoduje żadnego problemu. Bez najmniejszego wysiłku sterujemy nim w prawo lub w lewo, w dół czy górę. Fakt jest jednak taki, że ta maszyna wymaga odpowiedniego środowiska pracy. Wydawać zatem by się mogło, że ze względu na swój rozmiar ciężko będzie go przysposobić do naszych domów w których klatki schodowe zazwyczaj są wąskie. Otóż nie. Ponieważ schodołaz do zadań specjalnych SA-S nie wymaga ani szerokich schodów, ani dużych spoczników. Minimalne wymiar podestu schodowego wynosi jedynie 970 cm na 970 cm. To dosyć mało jak na schodołaz gąsienicowy. Dzięki temu łatwo użyjemy tego schodołaza w bloku mieszkalnym, jak również w dowolnym budynku użyteczności publicznej.

Korzystając z okazji przedstawmy naszego SA-S SUNWA:

Schodołaz zbudowany jest z dwóch części, jest to kolumna kierownicza oraz część jezdna. Na schemacie podane są wymiary schodołaza, a poniżej w  tabeli  zawarta jest waga poszczególnych podzespołów.

Ciężar własnyWymiary
Zespół kierujący14,5 kg110 x 660 x 270
Zagłówek0,2 kg
Podstawa jezdna36 kg990 x 450 x 340
Bateria10 kg

Schodołaz pokonujący schody

MODELSA-S – pojazd gąsienicowy prod. japońskiej SUNWA, służący do transportu po schodach osób na wózkach inwalidzkich,
UDŹWIG150 kg
PRĘDKOŚĆ (w górę)6,1 m/min
PRĘDKOŚĆ (w dół)10,7 m/min
WYMIARY1 387 mm (długość) × 644 mm (szerokość) × 944 mm (wysokość)
WAGA59 kg
GĄSIENICA GUMOWA2 Gąsienice Gumowe (Szerokość: 51 mm,

Długość styczna z podłożem: 681 mm, Rozstaw : 241 mm)

HAMULECelektro – magnetyczny
ZASILANIEBezobsługowy akumulator hermetyczny 12V-2QAh/20HR
ZASIĘGW górę : 600 stopni / 30 min. W dół : 840 stopni /30 min.
SCHODY -maksymalne nachylenie schodów 35°
ŁADOWARKA Zewnętrzna

 

Zasilanie: 100-240VAC, 50/60Hz, 1.0A MAX Wyjście: 12VDC, 3A

Jeśli zainteresował Państwa ten schodołaza, zapraszamy do kontaktu z nami z przyjemnością przygotujemy na Państwa prośbę ofertę handlową. Pragniemy również zwrócić uwagę na fakt, że ten jak i inne schodołazy podlegają dofinansowaniu z PFRON. Pod numerem telefonu 606 248 022 uzyskacie Państwo informację jak starać się o taką dotację i w jakiej wysokości może być ona przyznana.