Zaczął się kolejny rok. Już za miesiąc lub dwa ruszą dofinansowania PFRON dla osób niepełnosprawnych. Dlatego jeśli masz potrzebę kupna urządzenia do likwidacji barier architektonicznych, to warto już teraz postarać się o wniosek oraz ofertę od sprzedawcy. Złożenie wniosku zajmuję chwilę i po miesiącu lub dwóch możemy się cieszyć środkami z dofinansowania PFRON. Najlepsze jest do, że potrzebny sprzęt możemy mieć nawet za 5 procent jego wartości. Dokładnie tak! Możesz uzyskać nawet 95 % dopłaty do zakupionego sprzętu.

Wnioski o dofinansowania można składać już na początku roku. Robimy to w miejscowych MOPSach, MOPRach lub PCPRach. Są to jednostki samorządowe zajmujące się pomocą społeczną. W każdym z tych urzędów możemy dokładnie dopytać i poprosić o pomoc przy staraniu się o dopłatę na wybrane przez nas urządzenie. I co ważne! Możemy starać się o te środki z przeznaczeniem na urządzenia nowe jak również używane. Oczywiście sprzęt używany np. schodołaz musi mieć certyfikat czyli deklarację zgodności dopuszczająca go do użytku, powinien również posiadać przynajmniej 6 miesięczną gwarancję oraz sprzedawany musi być na podstawie faktury.

Po wyborze odpowiedniego schodołaza kompletujemy wymagane dokumenty. Standardowo jest potrzebne zaświadczenie o dochodach, świadectwo niepełnosprawności oraz oferta lub faktura proforma od sprzedającego. Specjalnie padło tu słowo „standardowo” ponieważ te wyżej wymienione dokumenty na 100 % będziemy musieli dostarczyć, ale nie koniecznie stanowią one pełen komplet. Dlatego aby być pewnym jakie dokładnie „papiery” wymaga nasz PCPR lub MOPS warto do nich wcześniej zadzwonić lub zjawić się u nich osobiście. Po zaakceptowaniu naszej dokumentacji jest ona przekazywana do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Najczęściej potrzeba od miesiąca do trzech aby dostać powiadomienie o przyznanym dofinansowaniu. Zostaniemy o tym powiadomieni listownie.

Nasza firma sprzedaje zarówno nowe jak i używane schodołazy. Zawsze starannie dobieramy dane urządzenie do potrzeb klientów. Kilka zdjęć lub schemat schodów oraz krótki wywiad z potencjalnym użytkownikiem i już wiemy jaki sprzęt idealnie sprawdzi się na danej klatce schodowej. Ważne, że takie doradztwo z naszej strony jest wykonane zupełnie za darmo. Dlatego jeśli ktoś nie jest pewny jaki sprzęt będzie odpowiedni dla niego warto do nas zadzwonić. Doradzamy za darmo jaki schodołaz wybrać! Pod numerem telefonu 606 248 022 uzyskacie Państwo pomoc przy wyborze schodołaza. Takie doradztwo jest na tyle istotne, bo daje nam możliwość zapoznania się z urządzeniem to raz, a dwa uchroni nas przed wydaniem naszych pieniędzy na „coś”, co może nie koniecznie będzie dla nas przydatne.

Aby namacalnie sprawdzić jakiego sprzętu będziemy używać, możemy specjalnie dla Państwa zorganizować prezentację schodołaza. Podczas takiego pokazu użytkownik w sposób fizyczny zapoznaje się ze schodołazem, a samo urządzenie sprawdza środowisko w którym będzie funkcjonować. Takie rozwiązanie nie jest oczywiście wymagane w każdym przypadku i raczej stosuje się je przy schodach niestandardowych.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani dopłatą lub dofinansowaniem nie refinansowaniem PFRON zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym specjalistą Grzegorzem Krzemińskim pod numerem telefonu 606 248 022 lub mejlowo pod adresem info@uzywane-schodolazy.pl

POBIERZ: wniosek_pfron_dofinansowanie_2018