Schodołaz do wjazdu po schodach z wózkiem inwalidzkim

Czy jest możliwe aby wózek inwalidzki wjechał po schodach? Oczywiście jest taka możliwość. Wystarczy podpiąć do wózka inwalidzkiego urządzenie zwane schodołazem i mamy problem rozwiązany. Poza tym taki transporter schodowy jest stosunkowo tani w porównaniu z tradycyjną windą, platformą dla niepełnosprawnych czy podnośnikiem. A kiedy nie możemy skorzystać z windy lub instalacja platformy dla niepełnosprawnych jest niemożliwa to wtedy schodołaz może okazać się idealnym rozwiązaniem.

Schodołaz można zabrać ze sobą

Schodołaz to taki sprzęt, który jest dość kompaktowy i uniwersalny jak na swoje możliwości. Rozróżniamy dwa rodzaje schodołazów tzw. kroczące lub gąsienicowe. Tak jeden, jak i drugi z powodzeniem może wjeżdżać lub „wchodzić” po schodach. Udźwig tych urządzeń oscyluje w granicach 120-130 kg. Zatem jak jeździ takie coś z wózkiem inwalidzkim po schodach? Jest to dość prosty proces. Wystarczy podpiąć schodołaz pod wózek inwalidzki i ruszyć w górę lub w dół pokonując piętro za piętrem, swobodnie wjeżdżając lub zjeżdżając po stopniach schodów. Oczywiście jest jeden warunek do takiej „jazdy” potrzeba nam „kierowcy”. Co to oznacza? W 90 procentach czy to schodołaz kroczący czy też gąsienicowy sterowany jest przez osobę „drugą”. Samemu osoba niepełnosprawna nie jest w stanie prowadzić i sterować takim urządzeniem.

Schodołaz gąsienicowy

Oczywiście takie rozwiązanie jakie oferuje nam schodołaza nie jest idealnym. Jednak z braku możliwości zastosowania innego urządzenie z pewnością ułatwia codzienne obowiązki. Bywa przecież i tak, że osoba niepełnosprawna nie jest w stanie samemu poruszać się nawet na wózku inwalidzkim, wymaga całodobowej opieki, wtedy schodołaz odciąża znacznie opiekuna przy noszeniu osoby niepełnosprawnej oszczędzając jego mięśnie i kręgosłup. Niewątpliwie wielką zaletą schodołaza jest jego mobilność. W każdej chwili możemy spakować go do samochodu i przewieźć w dowolne miejsce. Jeżeli potrafimy używać schodołaza w swoim domu, to z równym powodzeniem będziemy mogli z niego korzystać na działce lub parku i w każdej dowolnej lokalizacji w której to urządzenie może nam być potrzebne.

Schodołaz kroczący

Schodołaz jest sprzętem który niestety trochę kosztuje. Ceny nowych urządzeń zaczynają się od 14 tysięcy złotych dlatego alternatywą może być urządzenie używane, które kupimy już za 3500 do 4000 zł. Warto również skorzystać z dofinansowania jakie oferuje nam Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest to bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie ponieważ możemy otrzymać dopłatę w wysokości nawet 95 procent kosztów zakupu schodołaza. Łatwo obliczyć, że przy takim dofinansowaniu wydamy zaledwie 200 złotych na schodołaz używany i 700 zł na nowy.

Zachęcamy do skorzystanie z naszej oferty. Posiadamy w sprzedaży nowe i używane schodołazy. Na każdy sprzęt wystawiamy fakturę i zapewniamy gwarancję. Przeprowadzamy darmowe szkolenie z obsługi schodołazów. I tylko u nas można wypożyczyć schodołaz celem sprawdzenia jego możliwości we własnym domu. Organizujemy również prezentacje i pokazy działania schodołaza z dojazdem do klienta.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowaniu którymś ze schodołazów prosimy o kontakt z naszym specjalistą Grzegorzem Krzemińskim pod numerem telefonu 606 248 022 lub mejlowo pisząc na adres e-mail: info@uzywane-schodolazy.pl

Podpowiadamy również jak otrzymać dofinansowanie na sprzęt z PFRON. Zapraszamy.