Schodołaz to specjalistyczne urządzenie, co za tym idzie ten technologiczny twór jest dość drogi. Ceny nowych urządzeń kształtują się w przedziale od czternastu do dwudziestu paru tysięcy za sztukę,a są i takie których cena sięga czterdziestu tysięcy złotych. Jest to dość dużo jak na kieszeń przeciętnego Polaka. Nic więc dziwnego, że przed zakupem tak drogiego sprzętu warto by go wcześniej sprawdzić, wypróbować, a przynajmniej zobaczyć takie cudo. Tylko gdzie? Skoro w większości sklepów urządzenia te są dostępne wyłącznie na zamówienie. Sprawa jest dość prosta, wystarczy skorzystać z usług wypożyczalni schodołazów.

Gdzie zatem szukać takiej wypożyczalni? Najłatwiej jest sięgnąć po internet. Bardzo dużo w tej chwili sklepów medycznych oferuję taką usługę jak wypożyczenie schodołaza. Niestety niejednokrotnie posiadają one tylko schodołazy kroczące, bez możliwości wypożyczenia schodołaza gąsienicowego. Dlatego powinniśmy szukać takiej która w swojej ofercie posiada kilka rodzajów schodołazów gąsienicowych oraz kroczących. Jest to o tyle istotne, ponieważ przed podjęciem decyzji o zakupie będziemy mogli zapoznać się z pracą jednego i drugiego urządzenia. I skoro istnieją na rynku dwa typy schodołazów to może oznaczać, że nie uda nam się znaleźć uniwersalnego urządzenia, a nasz wybór musimy ograniczyć się do jednego z nich.

Z jakim do czego i dlaczego. Schodołazy kroczące to urządzenia dość małe i całkiem lekkie. Jeśli chcemy korzystać z takiego sprzętu w kilku lokalizacjach ( w domu, na działce lub w parku) warto jest wybrać właśnie schodołaz kroczący. Łatwo go się rozkłada wtedy staje się jeszcze lżejszy, a cała operacja zajmuje zaledwie kilka minut i oczywiście możemy go wrzuć do bagażnika samochodu. Po przewiezieniu w dane miejsce składamy sprzęt i mamy gotowe urządzenie do jazdy. Schodołaz kroczący wjedzie nam praktycznie po każdych schodach. Akumulatory, które poruszają urządzenie pokonują na pełnym ładowaniu około 200 stopni, po ich pokonaniu należy podłączyć schodołaz do gniazdka, jest to taka sama operacja jak podłączenie telefonu komórkowego do ładowarki. Ten schodołaz ma jednak jedno mały minus! „Kierowca” czyli prowadzący powinien mieć świadomość tego, że urządzenie podczas jazdy jest stabilizowane na jego rękach. Zatem powinna to być osoba silna i zdrowa. I jeżeli osoba wwożona nie cechuje się dużą wagą (powyżej 90 kg) to sterowanie takim schodołazem nie powinno sprawiać kierującego dużego kłopotu. Jednak wraz z przybywaniem kilogramów jazda schodołazem kroczącym może być coraz trudniejsza, ale na pewno nie niemożliwa.

Inaczej ma się sprawa ze schodołazami gąsienicowymi. Dla nich pokonywanie schodów przy dużym obciążeniu nie stanowi żadnego problemu. Potrafią posiadać udźwig nawet 160 kilogramów, a kierujący takim sprzętem bez problemu może być praktycznie każdy ponieważ schodołaz ten dzięki gąsienicom sam stabilizuje się na schodach. W takim razie można powiedzieć, że schodołaz gąsienicowy jest sprzętem uniwersalnym i bardziej praktycznym od kroczącego. Otóż nie do końca tak jest. W porównaniu do schodołaza kroczącego jest od niego dużo cięższy, bo potrafi ważyć nawet 60 kilogramów i potrzebuje dużego promieniu skrętu na tzw. półpiętrach. Dlatego nie każde schody taki schodołaz jest w stanie pokonać. Częściej schodołazy gąsienicowe stosuje się w budynkach użyteczności publicznej typu szkoły, urzędy lub gabinety lekarskie. Oczywiście w przypadku kiedy w domu mamy do pokonania tylko prosty bieg schodów to schodołaz gąsienicowy sprawdzi się w 100 procentach.

Jeżeli potrzebujecie Państwo schodołaza lub winda jest poza waszym zasięgiem, a chcecie skutecznie pokonywać piętra z osobą niepełnosprawną na wózku inwalidzkim, to zapraszamy do wypożyczalni schodołazów. Najtaniej i najkorzystniej jest wypożyczyć schodołaz na weekend. W czasie takiego wypożyczenia można spokojnie i wygodnie zapoznać się ze schodołazem. Wypróbować go i przetestować podczas jazdy na własnych schodach. Po takim czasie sami Państwo zdecydujecie jaki schodołaz spełni Wasze oczekiwania.

Macie Państwo pytania o schodołaz zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 606 248 022 odpowiem na wszelkie Państwa pytania.