Schodołazy do niedawna urządzenia głównie do transportu osób starszych lub niepełnosprawnych teraz stają się „pomocnikami” podczas cięższych zadań. Wnoszenie niewygodnych i dużo ważących kartonów, skrzynek z napojami, butli z gazami czy chociażby okiennic lub drzwi staje się niezwykle proste bez zbytniego obciążania kręgosłupa, a to dzięki schodołazom przemysłowym. Urządzenie przemysłowe działają podobnie jak schodołazy osobowe dlatego w dalszym ciągu są proste w obsłudze, zwiększają jedynie udźwig, co w przypadku prowadzenia profilowanego biznesu jak np. firma kurierska ma decydujące znaczenie.

Schodołazy przemysłowe jest ich oczywiście kilka rodzajów w zależności od przeznaczenia mają podstawowe zadanie polegające na usprawnieniu nam transportu rzeczy gabarytowych po schodach. Są to urządzenia które zazwyczaj obsługuje jedna osoba. Urządzenie zasilane jest elektrycznie dzięki wbudowanym akumulatorom. Schodołaz z w pełni naładowaną baterią potrafi pokonać do 600 stopni. Przemysłowy schodołaz transportowy mimo dużego udźwigu sam waży niewiele, bo jedynie 16 kg.

Schodołazy przemysłowe to rodzaje wózka towarowego z tą jednak różnicą, że potrafią one wjeżdżać dodatkowo po schodach. Bezpieczne pokonywanie stopnia po stopniu zapewnia odpowiednio skonstruowany mechanizm jezdny, który w przeciwnym kierunku jazdy czyli jazdy w dół działa jak hamulec, minimalizując tym samym możliwość wypadku. Dostępność kilku modeli umożliwia zastosowanie schodołaza przemysłowego w handlu, szkołach czy szpitalach. Szczególnie w tych budynkach, które nie posiadają wind tradycyjnych.

Posiadamy również schodołazy przemysłowe skonstruowane do transportu sprzętu AGD. Zastosowany specjalny uchwyt pewnie trzyma wwożone urządzenie, dzięki temu osoby obsługujące ten schodołaz w sposób łatwy i bezpieczny dostarczą nam do domu zakupioną lodówkę , pralkę czy kuchenkę.

Schodołazy przemysłowe to pełna kontrola nad transportowanym towarem po niewygodnych schodach ich zaletami są:

  • lekkość i szybkość w pokonywaniu schodów

  • idealnie sprawdzają się na każdych schodach, bez względu, czy są to schody zabiegowe, kręte z podestem czy proste.

  • możliwość regulacji prędkości

  • oryginalny system jezdny

  • niezwykła mobilność i zwrotność

  • wytrzymała konstrukcja

Krótka charakterystyka schodołazów przemysłowych:

Ładowność 110- 140 kg

Zasięg w stopniach 200- 600

Maksymalna prędkość do 48 stopni na minutę

Maksymalna wysokość stopnia do 21 cm

Jeżeli interesuję Cię zakup schodołaza przemysłowego zadzwoń do nas pod numer telefonu 606 248 022. Wybierzemy odpowiednie urządzenie pasujące do prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej. Organizujemy również pokazy schodołazów przemysłowych.