Rynek wtórny schodołazów staje się częstą alternatywą dla nowego sprzętu. Ceny używanych urządzeń oferowanych na nim mogą być od 30 do 70 procent mniejsze niż na rynku pierwotnym. Jest to z pewnością nie lada okazja, bo i oszczędność pieniędzy duża. Skoro nowy schodołaz kosztuje około czternastu tysięcy, a sprzęt używany o podobnych parametrach można kupić w cenie czterech tysięcy, to nad czym się tu zastanawiać? Mimo tak dużych oszczędności, warto przemyśleć zakup takiego sprzętu.

Oczywiście na samym początku nie powinniśmy uprzedzać się do schodołazów używanych. Stosując pewne zasady możemy kupić naprawdę wartościowy sprzęt za rozsądną cenę.

Jeżeli nie jesteśmy pewni zakupu z drugiej ręki, poradźmy się kogoś kto ma wiedzę fachową odnośnie transporterów schodowych zwanych schodołazami. Jeśli w naszym otoczeniu nie mamy takiego kogoś, to przynajmniej spróbujmy porozmawiać z kimś kto takiego schodołaza używał. Eksploatator schodołaza z pewnością podzieli się z nami swoim doświadczeniem. Najlepiej jeśli ten ktoś w dalszym ciągu korzysta z takiego sprzętu, wtedy sami możemy wypróbować jego możliwości, a to unaoczni nam działanie schodołaza i ułatwi podjęcie decyzji o zakupie. Idealnie będzie jeśli przy oględzinach schodołaza będziemy mogli się posiłkować wiedzą fachową naszego znajomego. Warto korzystać z takich rozwiązań, bo w końcu są to nie małe pieniądze, a dodatkowa porada może uchronić nas przed ich utratą.

Jest natomiast jeszcze bardziej bezpieczna metoda kupna schodołaza używanego. Należy nabyć schodołaz z gwarancją. Takie rozwiązanie ma same zalety. Po pierwsze – kupujemy urządzenie które jest z pewnością sprawdzone i zregenerowane. Po drugie – otrzymamy na taki sprzęt fakturę. Po trzecie – dzięki dwóm poprzednim punktom, możemy się starać o dofinansowanie na zakup takiego schodołaza, a wtedy dobry schodołaz możemy mieć za kilkaset złotych. Schodołazy z gwarancją sprzedają głównie firmy zajmujące się dystrybucją równocześnie nowego sprzętu. Po za tym w takich miejscach najczęściej są wyspecjalizowane serwisy, które w momencie niespodziewanej usterki naszego schodołazu prawie od ręki mogą ją usunąć.

Nasza firma od wielu lat sprzedaje z równym powodzeniem schodołazy nowe i używane. Oczywiście jedne jak i drugie są objęte gwarancją 24 i 12 – miesięczną. Wiąże się to oczywiście z trochę wyższą ceną w porównaniu z zakupem schodołaza na popularnym portalu aukcyjnym (średnio jest to około 15 procent więcej), ale ta różnica daje nam pewność zakupu urządzenia sprawdzonego i bezpiecznego.

Używany schodołaz z gwarancją da się wcześniej oczywiście osobiście sprawdzić w naszej firmie lub najzwyczajniej zamówić wizytę domową podczas której dokonana zostanie prezentacja wybranego schodołaza. Jeżeli i to nie wystarczy, można taki sprzęt zostawić sobie np. na weekend i wtedy przetestować go dokładnie w miejscu w którym na co dzień będziemy korzystać właśnie z niego.

Jeżeli Państwo jesteście zainteresowani wypróbowaniem lub zakupem używanego schodołaza z gwarancją zapraszamy do kontaktu z nami po numerem telefonu 606 248 022. Po tym numerem uzyskacie Państwo wszelkie informację odnośnie schdołazów kroczących i gąsienicowych.

Prowadzimy darmową wycenę i dobór odpowiedniego sprzętu do likwidacji barier architektonicznych.

Zapraszamy.