Dzisiaj chciałbym napisać o tym jak ważne jest kupowanie używanego, ale i

Sprawdzony sprzedawca to zadowolony użytkownik

nowego sprzętu w postaci schodołazów od sprawdzonych sprzedawców. Skłoniło mnie do napisania tego tekstu wiele telefonów od kupujących, a właściwie od zawiedzionych właścicieli sprzętów, które albo nie spełniają oczekiwać posiadaczy, albo nie działają prawidłowo. Postaram się w kilku zdaniach doradzić potencjalnemu nabywcy na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy kupowaniu schodołaza.

SPRAWDZONY SPRZEDAWCA SCHODOŁAZÓW

Na pewno warto trzymać się tej zasady. Sprawdzony sprzedawca, to zawsze pewność zakupu i gwarancja, że towar otrzymamy zgodny z umową. Gdzie kogoś takiego szukać? Bazą takich firm jest z pewnością internet, jednak mnogość stron i ogłoszeń znajdujących się w nim nie ułatwia nam zadania. Warto zatem wśród tylu oferentów szukać sklepu, który w swoim asortymencie ma schodołazy zarówno nowe, jak i używane obu typów, czyli schodołazy kroczące oraz schodołazy gąsienicowe. Wybór takiego sklepu zapewnia nam zapoznanie się z całą gamą transporterów schodowych. Ponadto sprzedawca w takim magazynie nie będzie z pewnością nalegał na zakup jednego tylko typu schodołaza. Internet, to przede wszystkim jeśli chodzi o zakupy wszelkiego rodzaju portale aukcyjne. Oczywiście należy w nich umiejętnie wybierać, a później rozważnie kupować. Wybór nasz powinien padać zawsze na to ogłoszenie, w którym istnieje możliwość obejrzenie i sprawdzenia takiego schodołaza. Ponadto wybierajmy sprzęt na który otrzymamy gwarancję, a najlepiej jeszcze fakturę.

SCHODOŁAZ MA SPEŁNIAĆ MOJE OCZEKIWANIA

Jeśli już wybierzemy sobie jakiś schodołaz i w naszym mniemaniu ten właśnie sprzęt spełni nasze oczekiwania, to postarajmy się o to aby sprawdzić go na naszych schodach. Zazwyczaj sprzedawcy umożliwiają, czy też zapewniają możliwość prezentacji transportera na klatce schodowej. Czasami jeśli w danym momencie pokaz nie jest możliwy, to wprawny specjalista na podstawie przesłanych zdjęć na komórkę lub komputer może określić i wybrać odpowiedni schodołaz spełniający nasze oczekiwania. Przed zakupem warto kierować się kilkoma zasadami, aby móc później sprawnie i bezpiecznie obsługiwać urządzenie do transportu po schodach jakim jest schodołaz. Jeśli mamy schody zabiegowe, to odpowiednim transporterem i właściwie jedynym będzie schodołaz kroczący, jest niewielkich rozmiarów i tylko on zmieści się na takich schodach. W przypadku schodów prostych lub kilku biegowych podzielonych szerokimi spocznikami idealnie sprawdzi się schodołaz gąsienicowy. Ma on również dużą zaletę potrafi przewozić osoby o dużej wadze wynoszącej nawet 160 kg.

SPARWNY SPRZĘT

Sprawdzony sprzedawca to zawsze sprawny sprzęt. Kupując schodołaz w takim miejscu możemy być pewni, że dostaniemy schodołaz dobrej jakości i odpowiedni do naszych wymagań. Z łatwością na taki transporter otrzymamy 12 miesięczną gwarancję jeśli chodzi o sprzęt używany i 24 miesięczną na produkt nowy.

W przypadku zakupu schodołaza z rynku pierwotnego możemy prawie zawsze mieć pewność, że dostaniemy egzemplarz nowy, nieużywany, a co za tym idzie sprawny. Inaczej się ma kiedy decyzja zapada o wyborze rynku wtórnego. Warto wtedy samemu obejrzeć i sprawdzić taki schodołaz. Sprawdzić czy nie jest zbytnio zużyty, jak głośno pracuje, czy podczas jazdy zbytnio się nie grzeje. Kiedy coś budzi nasze wątpliwości lepiej odmówić kupna. Należy jednak w tym wszystkim o tym pamiętać, że kupujemy sprzęt używany, który nigdy nie będzie działał tak jak schodołaz nowy. Sprawny sprzęt prawe zawsze jest sprzedawany z gwarancją.

W przypadku pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu 606 248 022 lub adresem e-mail info@uzywane-schodolazy.pl