Awaria windy

Urządzenia dźwigowe popularnie zwane windami potrafią zepsuć się tak samo jak każdy inny sprzęt. O ile taka niemiła niespodzianka zdarzy się w bloku i osoby sprawne mogą sobie poradzić z taką niedogodnością, o tyle dla niepełnosprawnych mieszkańców może to być bariera nie do pokonania. Awaria windy równie skutecznie może zdezorganizować pracę w szpitalu, domu spokojnej starości, urzędzie czy jakimkolwiek miejscu użyteczność publicznej. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem i czym zastąpić zepsutą windę podpowiem dziś w tym artykule.

Kiedy przydarzy się naszej windzie usterka, a naprawa ma potrwać kilka dni, czy nawet kilka tygodni najprostszym sposobem jej zastąpienia będzie wynajem schodołaza. Urządzenie to z pewnością nie jest idealnym rozwiązaniem, ale zdecydowanie spełni swoje oczekiwanie i sprawnie zniweluje skutki unieruchomionej windy. Trzeba tylko odpowiednio wybrać schodołaz.

Dlatego inny sprzęt nadaje się do budynków użyteczności publicznej, a jeszcze inny na potrzeby indywidualne. Generalnie schodołazy dzielą się na schodołazy kroczące i schodołazy gąsienicowe. Jedne i drugie w sposób bezpieczny i dość komfortowy pokonują schody jednak aby tak się działo należy wcześniej odbyć szkolenie z obsługi schodołaza.

Schodołazy gąsienicowe wybieramy do budynków publicznych, gdzie najczęściej mamy szerokie klatki schodowe, dość dużą ilość schodów i kilka pieter do pokonania. Ponadto do tego typu schodowata można podpiąć praktycznie każdy standardowy wózek inwalidzki. Obsługa jest łatwa i praktycznie intuicyjna. Schodołaz ten nie nadwyręża kręgosłupa i może przewozić osoby o wadze dochodzącej do 160 kilogramów.

Schodołazy kroczące częściej wybierane są przez osoby indywidualne mieszkające w blokach lub domach. Schodołaz taki zazwyczaj ma dopasowane zaczepy do prywatnego wózka osoby niepełnosprawnej i tylko ten wózek może być nim przewożony. Jednak występują wersje schodołazów kroczących wyposażonych w krzesełka lub fotelik na których można można przewozić osoby w pozycji siedzącej. Ma to jednak jedną niedogodność, „pasażer” musi przesiąść się z wózka inwalidzkiego na fotelik.

Jeżeli zdarzy się Państwu awaria windy w bloku, szpitalu, szkole lub innym budynku użyteczności publicznej zapraszam do kontaktu ze mną z pewnością dobierzemy razem urządzenie które na czas naprawy ułatwi pokonywanie schodów osobom niepełnosprawnym.

Jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 606 248 022 Grzegorz Krzemiński