Schodołaz gąsienicowy

Kupować, czy nie kupować? Oto jest pytanie! Tak pewnie myśli każdy z nas przed kupnem sprzętu używanego. Obawy, że nabędziemy „coś”, co za chwilę przestanie działać nie są bezpodstawne, ale aby takie ryzyko zminimalizować trzeba kupować z głową. Jak to zrobić, a może z kim to zrobić? Dziś doradzimy w poniższym artykule.

Schodołaz TK 100 Treppenkuli na schodach

Za przykład posłuży nam SCHODOŁAZ GĄSIENICOWY TK 100. Warto właśnie o tym sprzęcie napisać, bo pomimo swoich lat jest to jeden z lepszych schodołazów gąsienicowych na rynku wtórnym. Zdecydowanie zachęcam do zakupu tego urządzenia nawet w stanie używanym, bo z pewnością posłuży nam jeszcze wiele lat jeśli tylko nabędziemy w miarę zadbaną sztukę.

Gdzie szukać takiej „okazji”? Z pewnością odpowiednim miejscem jest internet. Doradzam tylko jedno, nasze poszukiwania powinny być zakrojone na wąską skalę. Znaczy to tyle, że najlepiej taki egzemplarz jest znaleźć jak najbliżej miejsca zamieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mogli w sposób szybki i wygodny zaznajomić się ze sprzętem. To bardzo ważne! Dodatkowo na własne oczy ocenimy jego stan. Fajnie jeśli oferowany schodołaz będzie posiadał gwarancję, a już rewelacją okaże się wtedy, kiedy otrzymamy na niego fakturę. Te trzy czynniki jak bliskość, gwarancja i faktura dają nam pewność, że kupimy sprawne urządzenie.

Dodatkowo gwarancja i faktura uprawnia nas do starania się o dofinansowanie na schodołaz gąsienicowy TK 100.

TK 100 Treppenkuli podczas jazdy na schodach

Schodołazu szukajmy w sklepach i firmach oferujących tego typu sprzęt. Najlepiej aby te placówki miały w sprzedaży tego typu urządzeń doświadczenie przynajmniej kilkuletnie. Plusem takich miejsc jest również to, że zazwyczaj możemy otrzymać tutaj informację w jaki sposób starać się o dofinansowanie z PFRON. Zbliża się kolejny rok 2019 i może warto już dziś pomyśleć o wypełnieniu wniosku na dopłatę na zakup schodołaza. Taki wniosek pobierzemy w najbliższym PCPRze, MOPSie lub MOPRze. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że jest do dofinansowanie, a nie refinansowanie. Czyli najpierw dostajemy środki z budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a dopiero później kupujemy schodołaz! Jeżeli zamienimy tę kolejność czyli kupimy i poprosimy o refinansowanie np. naszego TK 100, to na 99 procent fundusz nie zwróci nam pieniędzy.

Teraz kilka słów o samym schodołazie. Opis i dane techniczne – Schodołaz gąsienicowy TK 100.

System gąsienic w schodołazie TK 100 Treppenkuli

Schodołaz ten posiada ustandaryzowany system mocujący idealnie sprawdzający się przy transporcie popularnych wózków inwalidzkich. Przemyślana konstrukcja i zaawansowany gąsienicowy system jezdny sprawia, że kierującym nie musi wkładać siły podczas jazdy z pacjentem. Dzięki takiemu rozwiązaniu schodołaz gąsienicowy TK 100 z łatwością pokonuje biegi schodów. Jest przy tym wygodny i bezpieczny dla osoby przewożonej. Kolejną jego zaletą jest możliwość rozłożenia go na dwie części, co umożliwia transport urządzenie dowolnym autem. I oczywiście skorzystania ze schodołazu praktycznie w każdym niedostosowanym miejscu do potrzeb osób niepełnosprawnych. To wszystko sprawia, że nasz schodołaz ułatwia codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym i starszym.

Zalety schodołaza gąsienicowego TK 100:

– kompaktowa konstrukcja

– wysoka mobilność

– łatwość obsługi

  • brak nadzoru UDT

Jeśli mimo to masz jakieś pytania odnośnie tego schodołazu, to zadzwoń do mnie. Mój numer telefonu to 606 248 022. Podpowiem gdzie go znaleźć i jak otrzymać dofinansowanie z PFRON na rok 2019.