Schodołaz elektryczny

Co to jest schodołaz elektryczny. Najprościej pisząc jest to urządzenie mobilne do jazdy po schodach o udźwigu 130 kg. Schodołazy elektryczne w przeciwieństwie do ręcznych posiadają silniki, które napędzają działanie urządzenia pobierając zasilenie do pracy z wbudowanych akumulatorów. Ładowanie takiego urządzenie odbywa się za pomocą ładowarki automatycznej będącej na wyposażeniu każdego schodołaza. Schodołazy elektryczne dzielą się na dwa typy. Pierwszym najpopularniejszym jest schodołaz kroczący, drugi to transporter gąsienicowy. Krótką charakterystykę tych urządzeń przedstawię w dalszej części artykułu. Zapraszam do lektury.

SCHODOŁAZ ELEKRTYCZNY KROCZĄCY – zasada działania

Schodołaz ten w sposób specyficzny pokonuje schody wchodząc. Sprawia to specjalny system jezdny wyposażony w kółka lub stopkę, które ze stopnia na stopień wciągają schodołaz z pasażerem. Schodołaz kroczy na schodach pokonując bezpiecznie kolejne biegi schodów. Ważne w tym przypadku są wysokości poszczególnych stopni, które nie mogą być wyższe niż 21 centymetrów.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SCHODOŁAZA

Waga:

27 – 35 kg (w zależności od modelu)

    Maksymalne obciążenie:

130 kg

Sterowanie:

Ręczne – przyciski sterujące

Zasięg:

do 300 stopni schodów (w zależności od obciążenia)

Prędkość podróżowania:

Od 8 do 23 stopni na minutę (płynna regulacja)

Zasilanie akumulatorowe:

2×12 V/3,3 Ah, Dryfit-Typ (bezobsługowe, żelowe)

Maksymalna wysokość stopnia:

21-22 cm

SCHODOŁAZ ELEKRTYCZNY GĄSIENICOWY – zasada działania

Schodołaz gąsienicowy w odróżnieniu od kroczącego nie wchodzi na poszczególne stopnie schodów, a wjeżdża na piętro po ich krawędziach. Dokonuje tego z niezwykłą łatwością dzięki zamontowanym gąsienicom. Wysokość poszczególnych stopni nie ma wpływu na jego sprawność, jednakże schody nie mogą być zbyt strome.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SCHODOŁAZA

Waga:

39-55 kg (w zależności od modelu)

Maksymalne obciążenie:

130 – 160 kg z podpiętym wózkiem

Sterowanie:

Ręczne – przyciski sterujące

Zasięg:

Do 200 – 400 stopni schodów

Prędkość podróżowania:

Wjazd 6,5 m / min, zjazd 7,7 m / min

Zasilanie akumulatorowe:

2×12 V/ 24 Ah, Dryfit-Typ (bezobsługowe, żelowe)

Silnik:

300 W

Więcej informacji na temat schodołazów elektrycznych otrzymasz telefonicznie pod numerem telefonu 606 248 022, zapraszamy do kontaktu. Za darmo doradzamy jakie urządzenie wybrać. Przed zakupem istnieje możliwość prezentacji każdego sprzętu.