Mobilne transportery sprawiają, że niepełnosprawni mogą spełniać marzenia o odwiedzaniu miejsc, które nie zawsze są dostosowane do ich potrzeb. Schodowłazy sprawdzają się jednak nie tylko na wakacjach, ale także w codziennym życiu – szczególnie jeśli wybierzesz jeden z uniwersalnych modeli z rampami najazdowymi. Zobacz, na czym polega ich fenomen!Schodołaz gąsienicowy

Czym są schodołazy z rampami?

Są to popularne schodołazy gąsienicowe z dodatkowym wyposażeniem – specjalnymi rampami najazdowymi przymocowywanymi w innowacyjny sposób do urządzeń. Aby pokonać schody, wystarczy najechać wózkiem na rampy, podpiąć go i zabezpieczyć, a następnie wygodnie przemieścić się na dowolne piętro. Dodatkowe wyposażenie schodowłazów pozwala na uzyskanie uniwersalnych właściwości – możesz na nich przewozić wszystkie rodzaje wózków: aktywne, sportowe lub specjalnego przeznaczenia. To sprawia, że urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach oraz przez osoby preferujące odmienne style życia.

Schodołaz gąsienicowy z rampą – kto musi go mieć?

Powinni się w niego zaopatrzyć sportowcy, którzy po zakończeniu aktywności ruchowej, np. rozegraniu meczu koszykówki lub partyjki tenisa, przesiadają się na standardowy wózek inwalidzki. Uniwersalność tego typu transportera sprawia, że sprawdza się on także w przypadku rodzin, w których więcej niż 1 osoba porusza się na wózku inwalidzkim.

Uniwersalny schodowłaz gąsienicowy

Schodołaz gąsienicowy z rampami najazdowymi

Schodowłazy z rampami to także idealne rozwiązanie dla właścicieli restauracji lub hoteli odwiedzanych przez osoby niepełnosprawne, które poruszają się na zróżnicowanych typach wózków. Będą one niezastąpione także w urzędach i innych obiektach przeznaczonych do publicznego użytku, w których nie można zastosować trwałych metod likwidacji barier. Schodołazy gąsienicowe z dodatkowym wyposażeniem sprawdzą się też w siedzibach firm, które oferują swoje usługi osobom niepełnosprawnym. Dzięki zastosowaniu tych urządzeń przedsiębiorstwa mogą zwiększyć dostępność budynku dla klientów.

Dlaczego warto wybrać schodołazy gąsienicowe z rampami najazdowymi?

Transportery ze specjalnym wyposażeniem stanowią atrakcyjną alternatywę dla zwykłych schodołazów – szczególnie w przypadku osób preferujących aktywne formy spędzania czasu. Poznaj 4 zalety, dla których warto wybrać  te urządzenia:

  1. uniwersalność

Schodołazy gąsienicowe z rampami najazdowymi mogą być stosowane przez osoby korzystające z różnych typów wózków inwalidzkich. Są więc niezastąpione w miejscach publicznych – urzędach, szkołach, hotelach czy restauracjach odwiedzanych przez różnorodną grupę niepełnosprawnych.

  1. duży udźwig

W zależności od modelu urządzenia te mogą przewozić osoby na wózkach inwalidzkich o łącznej wadze sięgającej od 130 do 160 kilogramów. To oznacza, że transportery będą przydatne również w przypadku osób z nadwagą.

Schodołaz do wszystkich typów wózków

Schodołaz z rampami sprawdzi się w przypadku każdego typu wózka inwalidzkiego.

  1. mobilność

Schodołazy ze specjalnym wyposażeniem, podobnie jak pozostałe modele urządzeń, sprawdzą się w podróży – można je przewozić w bagażniku samochodu osobowego. Po przybyciu do celu wystarczy naładować schodołaz, korzystając ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Pełna bateria umożliwia pokonanie nawet kilkuset schodów. Posiadanie mobilnego transportera daje niezależność i umożliwia odkrywanie miejsc nieprzystosowanych do odwiedzania przez osoby na wózkach inwalidzkich.

  1. bezpieczeństwo i komfort

Długie gąsienice zamontowane w urządzeniu zwiększają wygodę pasażera oraz pozwalają uchronić osobę kierującą schodołazem gąsienicowym przed urazami związanymi z uszkodzeniem kręgosłupa. Dzięki ich zastosowaniu kierowanie transporterem nie wymaga od opiekuna wysiłku i jest dla niego bezpieczne.

Gdzie znaleźć schodołazy o sprawdzonej jakości?

Firma Windy Schodowe oferuje tylko urządzenia produkowane w europejskich fabrykach, które są indywidualnie dobierane do potrzeb klientów. Nie jesteśmy związani z żadnym producentem, więc doradzamy klientom najlepsze rozwiązania, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu. Świadczymy usługi serwisowe po zakończeniu okresu gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni wysokiej jakości sprzedawanych przez nas urządzeń.

Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o rodzajach schodołazów i o tym, jak uzyskać dofinansowanie do 95% wartości ich zakupu. Zadzwoń pod nr: 606 248 022!