Opieka nad chorym, który nie jest w stanie wstać z łóżka, może być łatwiejsza, dzięki wykorzystaniu urządzeń do likwidacji barier. Które z nich warto zastosować, by bezpiecznie transportować osobę niepełnosprawną na terenie domu i na zewnątrz? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Dzisiejszy wpis wyjaśni Ci:

  • jak dostosować łazienkę do potrzeb schorowanej osoby niepełnosprawnej bez konieczności przeprowadzania remontu,
  • w jaki sposób przenosić chorego na terenie mieszkania lub domu bez ryzyka upadku,
  • którego urządzenia użyć, by zabrać osobę niepełnosprawną na wizytę u lekarza lub wymarzony spacer.

Urządzenia do transportowania osób niepełnosprawnych

Podnośnik ścienny Levicare – sposób na likwidację barier w mieszkaniu

Opieka nad osobą niezdolną do samodzielnego wstania z łóżka wiąże się z koniecznością częstego przenoszenia chorego w obrębie mieszkania. Wizyta w toalecie, kąpiel lub posadzenie osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim to czynności wymagające od opiekuna użycia siły. Przenoszenie bliskiej osoby na rękach grozi jednak upadkiem, którego skutki są groźne zarówno dla opiekuna, jak i chorego. Bezpieczniejszym sposobem jest użycie podnośnika ściennego Levicare, którego obsługa nie wiąże się z żadnym wysiłkiem. Aby przenieść chorego, wystarczy założyć mu kamizelkę, którą następnie mocuje się do uchwytu urządzenia. Za pomocą pilota możesz w pewny sposób podnieść osobę niepełnosprawną z kilku różnych pozycji – siedzącej, leżącej i pół-leżącej.

Levicare - urządzenie do transportowania osoby niepełnosprawnej pomiędzy pomieszczeniami

Podnośnik Levicare pozwala na transportowanie chorego w pozycji siedzącej lub leżącej.

W jakich sytuacjach sprawdzi się podnośnik LeviCare?

Ten najlżejszy na rynku podnośnik rehabilitacyjny będzie niezastąpiony podczas transportowania chorego z łóżka na wózek inwalidzki, krzesło lub podłogę. Jeżeli zamontujesz w mieszkaniu kilka podstaw, będziesz mógł samodzielnie montować na nich podnośnik i przenosić bliską osobę w dowolne miejsce. LeviCare ułatwi Ci codzienną pielęgnację schorowanego domownika, pomoże w wykonywaniu zabiegów rehabilitacyjnych oraz umożliwi szybkie przenoszenie chorego na wózek inwalidzki.

Podnośnik ścienny w łazience dla niepełnosprawnych

Urządzenie jest odporne na działanie wody, więc posłuży Ci do bezpiecznego umieszczania bliskiej osoby w wannie lub pod prysznicem. Specjalne kamizelki przystosowane do utrzymywania pozycji siedzącej umożliwiają także bezproblemowe sadzanie chorego na muszli klozetowej. Dzięki podnośnikowi LeviCare unikniesz kosztownego dostosowywania łazienki i innych pomieszczeń do potrzeb niepełnosprawnego domownika. Urządzenie zajmuje mało miejsca, dlatego jego montaż nie wymaga remontu ani prac przygotowawczych. Pozwala za to uniknąć konieczności poszerzania wejścia do wąskiej łazienki czy usuwania progów.

Podnośnik ścienny Levicare - kładzenie osoby niepełnosprawnej na łóżku

Podnośnik LeviCare pozwala dostosować łazienkę do potrzeb osoby niepełnosprawnej bez konieczności przeprowadzania remontu.

Likwidacja barier w postaci schodów

Choć podnośnik ścienny LeviCare ma wszechstronne zastosowanie, nie zastąpi windy schodowej lub schodołazu. Jeżeli wyjście z domu z osobą niepełnosprawną jest niemożliwe z powodu kilku stopni, rozważ zamontowanie lekkiego podnośnika pionowego LiftBoy. Pozwoli on w wielu przypadkach ominąć schody, przewożąc osobę na wózku inwalidzkim z niższego poziomu na wyższy. Jeśli jego założenie nie jest możliwe, sposobem na trwałe zlikwidowanie bariery może być platforma schodowa. Urządzenie poruszające się bezpośrednio nad stopniami może usunąć przeszkodę nawet w postaci schodów ciągnących się przez kilka kondygnacji. Ma jednak wadę – jego skuteczność ogranicza się tylko do miejsca montażu.

Winda TRIO – dla osób na wózkach inwalidzkich (i nie tylko)

Jednym z najwygodniejszych sposobów na pokonanie schodów jest zamontowanie małej windy osobowej do domu Stiltz. Dzięki niej w szybki i bezpieczny sposób przewieziesz osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim pomiędzy piętrami – i to w czasie wynoszącym zaledwie 30 sekund! Trzyosobowa winda TRIO to doskonałe rozwiązanie także dla seniorów oraz  pozostałych domowników, którzy mają trudności w przemieszczaniu się po schodach lub po prostu cenią sobie wygodę. Montaż windy Stiltz trwa tylko 1 dzień, a miejsce wyznaczone pod urządzenie nie musi sąsiadować ze ścianą. To sprawia, że wybierając nowoczesne dźwigi DUO lub TRIO, zyskujesz nie tylko komfort, ale także dowolność w aranżacji wnętrza domu lub mieszkania dwupoziomowego.

Schodołaz – gwarancja niezależności poza domem

Istnieje kilka urządzeń pozwalających na pokonywanie schodów przez osoby na wózkach inwalidzkich. Ale tylko jedno z nich umożliwia likwidację barier również poza miejscem zamieszkania. Schodołaz, bo to o nim mowa, jest mobilnym transporterem stosowanym przez opiekunów niepełnosprawnych mieszkańców bloków lub piętrowych domów jednorodzinnych. W przeciwieństwie do wind schodowych można go szybko złożyć, zapakować do bagażnika osobowego samochodu i zabrać na wakacje. Schodołaz sprawdzi się także podczas wizyty u lekarza, rodzinnego spotkania w restauracji czy wyjścia do teatru. Dzięki niemu osoba niepełnosprawna może bez przeszkód odwiedzać miejsca, które nie zostały dostosowane do jej potrzeb.

Mobilny transporter do przewożenia osób niepełnosprawnych po schodach

Mobilny transporter umożliwia osobom niepełnosprawnym pokonywanie schodów w domu i na zewnątrz.

Na wszystkie urządzenia wymienione w dzisiejszym wpisie możesz otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON, które obniżą koszt inwestycji nawet o 95%. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.

Windy Schodowe - kontakt