Schody są prawdziwym utrapieniem dla osób niepełnosprawnych – szczególnie tych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Już kilka stopni zamienia się w trudną do pokonania przeszkodę, która skutecznie uniemożliwia wyjście z budynku. Istnieje wiele urządzeń umożliwiających likwidację takich barier, lecz schodołazy wyraźnie wyróżniają się na ich tle. Zobacz, co sprawia, że są wyjątkowe!

Schodołaz

Schodołaz może służyć do przewozu osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku.

Z artykułu dowiesz się:

  • w jakich sytuacjach lepiej wybrać schodołaz niż windę schodową,
  • jak obniżyć koszt zakupu schodołaza,
  • w jakich miejscach można korzystać z mobilnego transportera.

Gdzie sprawdzi się schodołaz?

Mobilny transporter możesz z powodzeniem stosować zarówno w domu, jak i na zewnątrz – na schodach frontowych lub prowadzących na taras. Sprawdzi się także w innych budynkach, np. urzędach, przychodniach, muzeach i wszystkich pozostałych obiektach niedostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki schodołazowi możesz bez przeszkód poruszać się w przestrzeni publicznej, pokonując schody prowadzące do zabytków architektonicznych lub tarasów widokowych. Odwiedzisz też rodzinę oraz znajomych, którzy mieszkają w budynku bez windy. Korzystając z tego urządzenia, zyskasz szansę na odwiedzenie miejsc, które dotąd znajdowały się poza Twoim zasięgiem.

Schodołaz z fotelikiem

Schodołaz z krzesełkiem

Schodołaz – transporter dla osób kochających aktywność

Uniwersalne zastosowanie schodołazów sprawiło, że zyskały one uznanie osób, które pomimo ograniczeń wynikających ze swojej niepełnosprawności chcą poznawać świat. Mobilny transporter nie wymaga montażu, a jego lekka konstrukcja i możliwość szybkiego złożenia sprawiają, że można go przewozić samochodem osobowym. Dzięki temu staje się on niezastąpiony podczas wycieczki czy wakacyjnego wyjazdu. Zabierz go ze sobą w podróż, abyś nie musiał omijać żadnej atrakcji turystycznej. Z mobilnym transporterem bez przeszkód zwiedzisz zabytki, zjesz przysmaki w lokalnych restauracjach i zatrzymasz się w dowolnym hotelu. Po powrocie z podróży możesz nadal korzystać ze schodołaza lub złożyć go i przechowywać w piwnicy albo niewielkiej skrytce pod schodami.

Schodołaz gąsienicowy

Schodołaz gąsienicowy nie wymaga użycia siły od opiekuna osoby niepełnosprawnej.

Kto może korzystać ze schodołaza?

Urządzenie powstało z myślą o osobach niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Aby pokonać schody z mobilnym transporterem niezbędna jest pomoc opiekuna. W przypadku schodołazów gąsienicowych towarzysz osoby niepełnosprawnej jedynie steruje urządzeniem. Jeśli natomiast wybierzesz schodołaz kroczący, opiekun będzie zmuszony użyć siły do kierowania transporterem. Urządzenia te mogą być stosowane także do przewozu osób w podeszłym wieku. Sprawdzają się w przypadku seniorów, którzy nie są w stanie pokonać schodów z powodu ograniczonej sprawności lub osłabienia.

Mobilny transporter - widok z przodu i tyłu

Mobilny transporter pozwala likwidować bariery architektoniczne w dowolnym miejscu.

Kiedy schodołaz stanowi jedyny sposób na likwidację barier?

W wielu przypadkach alternatywą dla mobilnego transportera może być platforma schodowa lub podnośnik pionowy, lecz w niektórych sytuacjach jest on niezastąpiony. Dzieje się tak choćby wtedy, gdy spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa nie wyrazi zgody na zamontowanie windy schodowej w budynku. Powodem odmowy mogą być zbyt wąskie schody, w przypadku których przepisy przeciwpożarowe wykluczają założenie platformy przyschodowej. Inną przeszkodą może być wysoki koszt montażu platformy krzywoliniowej, która pozwala zlikwidować bariery na schodach o skomplikowanym biegu. Jeżeli nie uzyskałeś dofinansowania i nie dysponujesz środkami wystarczającymi na jej zakup, rozważ wybór znacznie tańszego schodołaza.

Schodołaz – tani sposób na likwidację barier

Firma Windy Schodowe oferuje mobilne transportery z rynku pierwotnego i wtórnego. Wybór używanego schodołaza pozwoli Ci zmniejszyć koszty likwidacji barier architektonicznych. Aby jeszcze bardziej obniżyć wydatki, złóż wniosek o dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych ze środków PFRON. Dzięki niemu możesz pozyskać nawet 95% środków niezbędnych do zakupu urządzenia.

Zadzwoń pod nr 606 248 022, aby uzyskać szczegółowe informacje o schodołazach i otrzymać bezpłatną wycenę, niezbędną do ubiegania się o dotację.  Windy Schodowe - kontakt