Schodołazy

Czym jest schodołaz ?

czytaj więcej …

Wypożyczalnia schodołazów

Sprawdź naszą ofertę

czytaj więcej …

Schodołazy kroczące i gąsienicowe

 Urządzenie pozwalające pokonywać barierę

czytaj więcej …

Bariery architektoniczne zniwelowane dzięki schodołazowi

Bariery architektoniczne na 2, 3 i 4 piętrze w bloku. Jak je zlikwidować?

Transportowanie osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim po schodach to duże wyzwanie - szczególnie, jeśli wymaga pokonania nawet 4 kondygnacji ...
/
Krzesła Otolift - serwis

Krzesełko Otolift Two – wymiana akumulatorów w praktyce

Jeśli oprócz schodołazu posiadasz także krzesło schodowe, pamiętaj o jego regularnym serwisowaniu oraz sprawdzaniu stanu baterii. Czy Twoja winda schodowa ...
/

Winda dla niepełnosprawnych kontra schodołaz. Kiedy warto wybrać mobilny transporter?

Likwidacja barier architektonicznych poprzez założenie krzesełka schodowego, platformy, windy TRIO lub podnośnika pionowego to atrakcyjna propozycja dla osób ceniących wygodę ...
/
pfron dofinansowania dla osób niepełnosprawnych

Dofinansowanie PFRON – sposób na tani zakup schodołazu

Zakup urządzenia pomagającego w likwidacji barier architektonicznych może być dużym wydatkiem dla osoby niepełnosprawnej. Nie musi jednak oznaczać pasma wyrzeczeń, ...
/
Platforma schodowa dla niepełnosprawnych

Likwidacja barier architektonicznych – przepisy i praktyczne porady

Pojedyncze stopnie lub schody to utrudnienia, które dla osób na wózkach inwalidzkich stanowią często przeszkody nie do pokonania. Jeżeli jesteś ...
/
Windy schodowe dla przychodni

Jak zlikwidować bariery architektoniczne w przychodni?

Choć schodołazy pomagają osobie niepełnosprawnej pokonać schody, to ich użycie wymaga pomocy opiekuna i nie pozwala trwale zniwelować przeszkód w ...
/
Polecane urządzenia
Krzesełko Modul AIR
Platformy schodowe
Podnośnik Liftboy
Kamizelki i siedziska transportowe
kamizelki-i-siedziska-transportowe-schodolazy
Windy krzesełkowe
windy-krzeselkowe-schodolazy
Co mówią o nas klienci ?

Jestem osobą dializowaną z dysfunkcją ruchu. Mieszkam na piętrze w domu wielorodzinnym bez windy, ze względu na swoją chorobę muszę regularnie bywać w szpitalu. Do niedawna ambulansem przyjeżdżało dwóch panów, którzy bez problemy radzili sobie z przetransportowaniem mnie z piętra do samochodu. Niestety od pewnego czasu zdarza się tak, że przyjeżdża po mnie tylko jedna osoba, co wiąże się z angażowaniem mojej żony do przenoszeniu mnie. Nie jest to łatwe dla niej, dlatego postanowiłem coś na to zaradzić. Kupiłem schodołaz w wersji używanej z gwarancją. Dopomógł mi w tym portal internetowy uzywane-schodolazy.pl. Wybrał odpowiednie urządzenie i przeprowadziła szkolenie z jego obsługi. Teraz moja żona lub pan z obsługi karetki może samodzielnie zwieź mnie do samochodu korzystając z udogodnienia jakim jest schodołaz.

icon_men

Pan Jan

Poświęciłam wiele godzin w internecie na znalezienie czegoś co pomogło by nam w transportowaniu mojego ojca po schodach. Mieszkamy w starej kamienicy, która nigdy nie była wyposażona w tradycyjną windę. Jestem aktywna zawodowo, z racji tego nie mogę zajmować się tatą całymi dniami, robi to nasza gosposia, która sama nie jest w stanie sprowadzić ojca po schodach. Znalazłam kontakt do Pana Grzegorza z portalu uzywane-schodolazy.pl zadzwoiniłam i umówiłam się na prezentację schodołaza. To był strzał w dziesiątkę. Na miejscu, na naszych schodach Pani gosposia przetestowała sprzęt. Pod fachowym okiem tata odbyła jazdę próbną i stało się jasne, że to właśnie takiego urządzenia potrzebujemy. Szybka decyzja i schodołaz gąsienicowy stał się naszym sprzętem domowym. Teraz gdy tylko jest potrzeba tata jest wożony przez Panią Halinkę po schodach schodołazem.

icon_women

Pani Grażyna

Wiele lat temu zachorowałam na stawy, choroba doprowadziła do tego, że ciężko mi jest poruszać się po schodach, a mieszkam na drugim piętrze czteropiętrowego bloku. Mąż do niedawna zwoził mnie wózkiem inwalidzkim piętro po piętrze, niestety już brak mu do tego sił. Zastanawialiśmy się w jaki sposób wciągnąć wózek bez użycia swoich mięśni. Ratunek przyszedł z internetu. Sąsiad wyszukał nam kontakt do specjalisty który oferuje pomoc w takich przypadkach jak nasz. Lekarstwem na wysokie piętra okazał się schodołaz oferowany przez portal uzywane-schodolazy.pl Urządzenie sprawdza się na naszych schodach idealnie, mąż oswoił się z nim bardzo szybko, a dzięki temu ja na nowo odzyskałam komfort życia. Teraz codziennie pokonujemy piętra na schodołazie bez żadnych problemów.

icon_women

Pani Janina

Dysposjemy również z wpożyczaniem sprzętu
Chcielibyśmy również zachęcić Państwa do skorzystania z naszej wypożyczalni schodołazów, która jest dodatkową formą działalności naszego sklepu. Ogólnie wiadomo, że zakup takiego sprzętu, jakim jest schodołaz to niemały wydatek. A bywają przecież sytuacje, kiedy możemy potrzebować transportera schodowego dosłownie na kilka dni, wtedy za stosunkowo niewielkie pieniądze można skorzystać z formy wypożyczenia. Na miejscu przeprowadzamy prezentację oraz szkolenie z obsługi schodołazów.


sprawdź ofertę ...
Nasz zespół

Rafał Kurzyna

 

Właściciel i założyciel firmy. Głową i sercem zawsze w biznesie. Bezkompromisowy perfekcjonista i niepoprawny idealista zawsze dopieszczający procesy sprzedaży i obsługi klienta. Prywatnie mąż swojej żony i ojciec trójki niesamowitych dziewczynek. W wolnych chwilach lubi pojeździć rowerem lub poczytać dobrą literaturę s-f.

grzegorz-krzeminski-schodolazy

Grzegorz Krzemiński

 

Dział sprzedaży i serwisu wszelakich schodołazów. Praca moja podyktowana jest chęcią pomocy przy likwidacji barier osobom poszukującym rozwiązań mobilnych. Staram się zawsze doradzić najodpowiedniejsze urządzenie spośród oferowanych transporterów. Na życzenie klienta organizuję prezentację oraz przeprowadzam szkolenia z zakresu bezpiecznej obsługi schodołazów. Podpowiadam jak uzyskać dofinansowanie z PFRON. W wolnej chwili rysuję i fotografuję.

magdalena-kwiatkowska-schodolazy

Magdalena Kwiatkowska

Dział obsługi klienta, a także doradztwo w zakresie likwidacji barier architektonicznych. Otwarta na wszelkie zadania – od technicznych rozwiązań po aspekty wizualne realizowanych usług. Po godzinach studentka architektury krajobrazu i początkujący grafik.

Polecane strony

www.krzesla_schodowe.plKRZESŁA SCHODOWE Strona prezentująca tzw. windy schodowe domowego oraz publicznego zastosowania. Znajdziecie tu Państwo opis urządzeń do użytku na schodach prostych, zabiegowych i kręconych. Oferowane windy skutecznie i bezpiecznie pozwalają osobie niepełnosprawnej lub starszej dostać się na każde piętro zamieszkiwanego budynku. Przedstawione na stronie rozwiązania są najtańszym sposobem na likwidację barier architektonicznych.
www.windy-schodowe.pl

WINDY SCHODOWE Portal opisujący całościowo urządzenia do likwidacji barier architektonicznych popularnie zwanych windami. Tylko tutaj zapoznacie się Państwo z działaniem platform przyschodowych, poznacie tajniki funkcjonowania podnośników pionowych oraz obejrzycie jazdę po schodach windą krzesełkową. Przedstawiany na stronach sprzęt pokazuje jak skutecznie rozwiązać problem poruszania się między piętrami osobom niepełnosprawnym.
www.likwidacja-barier.pl

LIKWIDACJA BARIER Witryna ta opisuje szeroką tematykę niwelowania barier architektonicznych. Na jej łamach znajdziecie Państwo mnóstwo tekstów opisujących urządzenia do pokonywania pięter oraz opisy indywidualnych rozwiązań jakie uzyskano dzięki ich zastosowaniu. Portal ten jest swoistym kompendium wiedzy dla osób poszukujących sprawdzonych sposobów do likwidacji barier architektonicznych.


O nas

Schodołazy – jak łatwo i bezpiecznie poruszać się po własnym domu

Kontakt

Adres:
Nowy Dwór Mazowiecki,
przy ulicy Sobieskiego 7
Telefon : +48 606 248 022
E-mail: info@uzywane-schodolazy.pl

Schodołaz kroczący

Uwaga!
Przedruk, kopiowanie, skracanie oraz każde inne wykorzystanie tekstów i zdjęć (lub ich fragmentów) publikowanych w serwisie www.uzywane-schodolazy.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody właściciela serwisu lub autora artykułu czy zdjęcia!